Inginer sisteme informaționale

Angajăm:

Profilul Candidatului:

  • Studii superioare IT, informatică;
  • Cunoașterea tehnologiei de bază de rețea, baze de date, servere, securitate informationala;
  • Experiență în administrarea sistemelor informatice min. 3 ani;
  • Capacitate de organizare și planificare a activităților IT - domeniul de producție constituie un avantaj;
  • Capacitatea de a gestiona și monitoriza infrastructura IT, asigurând funcționalitatea și securitatea acesteia;
  • Cunoasterea PC programe Excel, PowerPoint, internet, email, 1C, aplicatii de analitica;
  • Abilitatea de prevenire și de soluționare a problemele tehnice;
  • Cunoașterea limbilor Română, Rusă – conditie obligatorie;
  • Cunoașterea limbii Engleze - constituie un avantaj.

Descrierea postului:

  • exploatoarea și implementarea softurilor/programelor;
  • monitorizarea functioinalitatii softurilor/programelor implementate;
  • instalează versiunile de conectare la programul 1C a subdiviziunilor întreprinderii (depozite, secțiile/fabricile de producție) și organizațiile externe;
  • implementarea sarcinilor tehnice noi împreuna cu programatorii;
  • configurarea servere, servicii rețea etc.;
  • solutionarea cererilor, incidentelor și problemelor serviciilor IT din producere;
  • participarea la implementarea proiectelor IT;
  • acordarea suportului informațional angajatilor PC useri, etc.

Cerinţele faţă de candidat:

  • studii: superioare de specialitate
  • experienţă de muncă: min. 3 ani

Oferim:

  • condiţii favorabile de muncă într-o companie cu renume şi tradiţii;
  • salariu motivant;
  • investiţii în dezvoltarea profesională;
  • creştere în carieră;
  • pachet corporativ de telefonie mobilă.

Condiții de muncă:

  • Activitatea într-o companie cu renume şi tradiţii;
  • Salariu motivant și alte beneficii;
  • Investiţii în dezvoltarea profesională;
  • Pachet corporativ de telefonie mobilă.

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, transmite CV-ul pe email: s.personal@franzeluta.md cu indicarea denummirii postului “Sef Departament IT”.

Adresa oficiului S.A. Franzeluța: MD-2032, mun. Chişinău, str. Sarmizegetusa 30

Telefon de contact: 069501182

E-mail: s.personal@franzeluta.md
Telefon: 069501182

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide