HR Manager

Assist Match angajează:

HR Manager

Despre companie:

AssistMatch - o agenție de recrutare în selecția de asistenți personali și personal administrativ.

În prezent căutăm un HR Manager experimentat pentru unul dintre clienții noștri.

Despre client:
Clientul nostru este o companie care se află într-o creștere dinamică, cu un colectiv de profesioniști energici și ambițioși. În prezent, se numără printre principalii lideri pe piața Republicii Moldova pentru o gamă largă de servicii juridice și de consultanță.

Responsabilități:

  • Gestionarea eficientă a documentației HR: Dezvoltarea și implementarea sistemelor pentru optimizarea gestionării documentelor, asigurând exactitatea și actualizarea lor constantă.
  • Dezvoltarea și implementarea programelor de formare: Elaborarea programelor complexe pentru formarea și orientarea noilor angajați, cu scopul de a îmbunătăți competențele echipei.
  • Conducerea procesului de inducție: Proiectarea și implementarea unui proces de inducție detaliat, care să asigure integrarea eficientă a noilor angajați în companie. Responsabilitatea inițială pentru inducție va fi în mâinile HR Managerului, urmând ca etapele ulterioare de formare să fie delegate departamentului de calificare.
  • Leadership activ în echipa HR: Conducerea și motivarea unei echipe de 50 de persoane, promovând o performanță înaltă și colaborarea eficientă.
  • Planificare strategică HR: Identificarea nevoilor de personal ale companiei și elaborarea planurilor strategice corespunzătoare.
  • Promovarea unui mediu de lucru pozitiv: Crearea și susținerea unui mediu de lucru care favorizează dezvoltarea și menținerea angajaților.
  • Oferirea de consultanță și soluții HR: Furnizarea de sfaturi profesionale și gestionarea problemelor HR diverse.

Cerințe:

  • Experiență în management și leadership, cu abilitatea de a lua decizii strategice, iniția și implementa procese noi care contribuie la succesul departamentului HR și al companiei.
  • Experiență de minimum 3 ani în domeniul HR, cu un accent pe roluri de generalist HR, care includ recrutarea, interviurile, pregătirea documentației și conducerea procesului de inducție.
  • Abilități excelente de comunicare și organizare, cu o atenție deosebită la detalii.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini eficient.
  • Cunoștințe solide în scrierea procedurilor și regulamentelor, precum și experiență în organizarea de traininguri și teambuilding-uri.
  • Cunoașterea limbilor română și rusă este esențială.

Condiții de muncă:

  • Program de lucru full-time, de luni până vineri, 9:00-18:00.
  • Salariu competitiv între 15.000 și 20.000 lei pe lună, plus bonusuri.
  • Concediu anual plătit și angajare oficială.

Valorile companiei:
Clientul nostru valorizează creșterea profesională, responsabilitatea, corectitudinea și suportul reciproc în echipă. Se așteaptă ca noul HR Manager să promoveze aceste valori, fiind deschis la învățare, dinamic și comunicabil. Persoanele care nu se aliniază la aceste principii - reticente la schimbare, lucrul în echipă sau cu o atitudine negativistă - nu vor fi potrivite pentru echipa lor.

Candidații interesați sunt invitați să trimită CV-ul la adresa de e-mail cv@assistmatch.co, specificând în subiectul e-mailului „Manager HR”.

Alte anunțuri publicate de această companie