Head of Marketing

Companie specializată în comerțul online, angajează:

Suntem în căutarea unui profesionist pasionat și inovator pentru a prelua rolul de Director Marketing în cadrul companiei Mamico, unul dintre liderii pe piața produselor pentru copii și gravide, atât în segmentul B2C, cât și în B2B. Dacă sunteți o persoană cu o viziune strategică puternică, cu experiență în construirea și conducerea unui departament de marketing de succes și sunteți gata să contribuiți la dezvoltarea și consolidarea poziției noastre de lider pe piață, aceasta este o oportunitate pe care nu doriți să o pierdeți.

Responsabilități cheie:

  • Crearea și dezvoltarea unei echipe de marketing talentate și motivante, care să conducă inițiativele de promovare și dezvoltare în conformitate cu obiectivele noastre de creștere.
  • Elaborarea și implementarea strategiei de marketing pe termen lung, care să vizeze consolidarea prezenței noastre atât în mediul online, cât și în cel fizic, precum și extinderea relațiilor B2B.
  • Coordonarea activităților de promovare, publicitate, relații publice și comunicare pentru a asigura coerenta și eficiența în mesajele transmise clienților și partenerilor.
  • Gestionarea bugetului de marketing și monitorizarea alocărilor pentru diverse canale și campanii.
  • Identificarea tendințelor de piață și oportunităților de creștere, oferind direcție pentru dezvoltarea de produse și inițiative noi.
  • Colaborarea strânsă cu echipele de vânzări și de dezvoltare a produselor pentru a asigura alinierea obiectivelor și strategiilor.
  • Monitorizarea performanțelor și rezultatelor, ajustând strategiile în funcție de feedback și datele obținute.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu partenerii strategici, inclusiv influenceri și alte companii din industrie.

Cerințe:

  • Experiență semnificativă în gestionarea departamentelor de marketing, preferabil în industria retail.
  • Abilități de leadership și capacitatea de a motiva și ghida o echipă multidisciplinară.
  • Experiență în construirea și implementarea strategiilor de marketing, cu o perspectivă de business.
  • Abilități analitice puternice și capacitatea de a lua decizii informate bazate pe date.
  • Excelente abilități de comunicare și negociere.
  • Cunoașterea mediului online și a canalelor de promovare este esențială.
  • Experiență în dezvoltarea și gestionarea de campanii B2B reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințe solide de limba engleză, atât scris cât și vorbit.
  • Studii superioare în marketing, management sau domenii asemănătoare.

Ce oferim:

  • Oportunitatea de a conduce și influența dezvoltarea strategiilor de marketing pentru un lider în industria produselor pentru copii și gravide.
  • Mediu de lucru dinamic și inovator, alături de o echipă dedicată și pasionată.
  • Posibilități ample de dezvoltare profesională și creștere în cadrul organizației.
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive.
  • Reduceri la toate produsele companiei.

Dacă sunteți pregătit să preluați comanda în conducerea departamentului nostru de marketing și să contribuiți semnificativ la succesul nostru continuu, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul sau o scrisoare de intenție la adresa de email ana.n@mamico.md.

Suntem nerăbdători să vă cunoaștem și să vă explorăm potențialul de a transforma viziunea noastră în realitate.

Alte anunțuri publicate de această companie