Dezvoltator Android

BC "Energbank" SA angajează:

Suntem în căutarea unui dezvoltator Android talentat și dedicat, care să se alăture echipei noastre tinere pentru dezvoltarea aplicației mobile bancare. În această poziție, vei fi responsabil de proiectarea, dezvoltarea și implementarea soluțiilor tehnologice eficiente și inovatoare pentru a sprijini viziunea noastră de digitalizare și simplificare a proceselor bancare.

Principalele atribuții:

  • Dezvoltarea și implementarea funcționalităților pentru aplicația mobilă bancară folosind limbajul Java și/sau Kotlin;
  • Colaborarea strânsă cu echipa de dezvoltare și alte departamente pentru a înțelege cerințele de afaceri și pentru a asigura livrarea de soluții tehnologice de calitate;
  • Integrarea funcționalităților backend în aplicații Android utilizând API-uri și servicii web;
  • Optimizarea performanței și gestionarea resurselor în aplicațiile Android pentru a asigura o experiență fluidă pentru utilizatori;
  • Adaptarea interfeței utilizator la diverse dimensiuni și orientări ale ecranelor, pentru o experiență uniformă pe diferite dispozitive;
  • Scrierea și menținerea unui cod modular, testabil și ușor de întreținut într-un mediu agil;
  • Colaborarea eficientă în echipă pentru a livra soluții mobile de calitate în timp util.

Beneficii:

  • Autonomie în luarea deciziilor;
  • Acces la cursuri gratuite de dezvoltare personală;
  • Consolă de jocuri PlayStation pentru momente de relaxare;
  • Cafea și ceai disponibile în birouri;
  • Angajare oficială și pachet social avantajos;
  • Oportunitatea de a beneficia de credite preferențiale;
  • Sistem de bonusare pentru performanțe remarcabile.

Cerințe față de candidat:

  • Experiență extinsă în dezvoltarea de aplicații Android folosind Java și/sau Kotlin;
  • Cunoștințe profunde despre arhitectura Android și componente cheie (Activities, Fragments, Services, etc.);
  • Experiență în lucrul cu API-uri și servicii web pentru integrarea funcționalităților backend în aplicații Android;
  • Abilități solide în optimizarea performanței și gestionarea resurselor în aplicații Android;
  • Capacitatea de a scrie cod modular, testabil și ușor de întreținut într-un mediu agil;
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare în echipă.

Dacă ai experiența și abilitățile necesare și ești interesat să te alături echipei noastre, te rugăm să ne trimiți CV-ul la adresa de e-mail: hr@office.energbank.com.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Energbank este un angajator care promovează diversitatea și oferă șanse egale tuturor candidaților calificați. Toate aplicațiile vor fi tratate cu confidențialitate!

Alte anunțuri publicate de această companie