Contabil Șef

Compania «Don Cezar» S.R.L angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare de specialitate (contabilitate, finanțe);
  • Cunoștințe temeinice în ce privește legislația în vigoare în domeniul financiar – contabil;
  • Cunoașterea conducerii contabilității computerizate (1C);
  • Posedarea programelor MS Office (Word, Excel);
  • Experienţa de lucru în funcție de Contabil șef de cel puţin 2 ani;
  • Cunoașterea limbii română și rusă;
  • Spirit de echipă și bune abilități de comunicare;
  • Disciplinat, responsabil.

Atribuțiile postului:

  • Organizarea și ținerea evidenţei contabile în cadrul companiei (1C);
  • Întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare;
  • Întocmirea rapoartelor conform regulamentelor interne aferente raporturilor financiare;
  • Exercitarea procedurilor de închidere a lunii și anului în vederea reflectării tuturor
  • operațiunilor ce țin de activitatea întreprinderii;
  • Participarea la procesul de bugetare și control a respectării acestuia;
  • Verificarea corectitudinei ținerii evidenței contabile de către personalul din subordonare;
  • Exercitarea calculilor salariale.

Oferim:

  • Lucru într-o companie stabilă și în permanentă dezvoltare;
  • Angajare oficială;
  • Pachet social asigurat;
  • Programul de lucru: Ln - Vn (8:00-17:00).

Telefon: 079438009
E-mail: mcadre@mail.ru

Alte anunțuri publicate de această companie