Consultant Senior Taxe

EY

Angajăm:

Căutăm un Consultant experimentat pentru departamentului nostru de Taxe din Chișinău. Ca membru al echipei noastre, vei oferi servicii de consultanță fiscală pentru clienții noștri, dintr-o serie de industrii diferite, pe diverse teme fiscale.

Responsabilități:

  • Lucrul în echipa noastră pentru a înțelege nevoile clientului, oferirea de soluții fiscale practice și asistarea la implementarea acestor recomandări;
  • Oferirea de consiliere pe diverse probleme fiscale, inclusiv respectarea legislației fiscale, planificare și consultanță;
  • Urmează modificările legislative și de afaceri pentru a asigura conformitatea clientului și a-i asista în adaptarea la noile reglementări;
  • Asistarea la auditurile fiscale și acționarea ca punct de contact - colaborarea cu colegii noștri din departamentul de Audit;
  • Pregatirea de fișiere, memoranduri, documente de lucru și alte documente în legătură cu servirea clientului (propuneri, scrisori de angajament, prezentări, rapoarte finale);
  • Efectuarea de controale fiscale în cadrul diverselor tipuri de sarcini;
  • Sprijinirea active a managerilor și partenerilor în eforturile de marketing și dezvoltare a afacerii (inițiative, întâlniri cu clienții și negocieri, redactarea propunerilor, seminarii fiscale, etc.)

Pentru acest rol trebuie să ai:

  • Licență / Masterat în Contabilitate, Finanțe, Fiscalitate sau domenii conexe;
  • 2 - 3 ani de experiență în activități relevante desfășurate într-un mediu de muncă similar (de exemplu: consultant fiscal / profesionist în contabilitate în industrie);
  • Experiență practică în consultanța și conformitate fiscala - taxe directe și indirecte;
  • Cunoștințe bune programe IT (exemplu: Microsoft Office);
  • Fluent în engleză (experiența de lucru in limba engleza), a doua limbă straina este un plus;

Abilități și atribute pentru succes:

  • Foarte bună înțelegere tehnică și practică a prevederilor legislației fiscale moldovenești și a conformității aferente;
  • Foarte bune abilități analitice și atenție la detalii;
  • Bune abilități de organizare, planificare și prioritizare;
  • Interes pentru idei noi și mentalitate inovatoare;
  • Motivație constanta, capacitate de a lucra atât independent cât și în echipă;
  • Spirit de echipă;

Ce oferim:

  • Învățare continuă: Te ajutam să-ți dezvolți atitudinea și abilitățile necesare pentru a face față situațiilor noi;
  • Succes definit de tine: Îți oferim instrumentele și flexibilitatea necesară pentru un impact semnificativ, în felul tău;
  • Leadership transformativ: Îți vom oferi perspectivele, coaching-ul și încrederea necesară pentru a fi liderul de care lumea are nevoie;

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide