Jurist - Colector

Ești pasionat de creditare?
Cauți creștere profesională și învățare continuă?
Dorești să fii parte a unei companii care își prețuiește clienții și angajații?

Alătură-te echipei Invest Credit pentru a transpune aceste lucruri în realitate!

Compania Invest Credit SRL este în căutarea unui jurist dedicat și motivat pentru a se alătura echipei noastre din cadrul departamentului riscuri. Candidatul ideal va fi responsabil de colectarea creanțelor restante și de gestionarea relațiilor cu debitorii.

Responsabilități:

  • Efectuarea convorbirilor telefonice cu debitorii, persoanele garante, persoane de contact - in scopul rambursarii restantelor aflate in faza pre-judiciara si judiciara;
  • Negocierea planurilor de plată și soluționarea disputelor;
  • Monitorizarea și actualizarea promisiunilor de plata efectuate si raportarea si introducerea în timp real a datelor în software-ul companiei;
  • Furnizarea de rapoarte periodice privind activitatea de colectare a creanțelor;
  • Efectuarea vizitelor la clienti pentru a monitoriza si recupera creantele restante.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul colectării creanțelor sau într-un rol similar;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient timpul;
  • Orientare către rezultate și atenție la detalii;
  • Cunoștințe solide de operare pe calculator și de utilizare a aplicațiilor de birou.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei;
  • Mediu de lucru dinamic și colaborativ.

Dacă sunteți interesat de această poziție și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră actualizat la adresa de email cristina.volohov@invest-credit.md.

Compania Invest Credit SRL este un angajator care promovează diversitatea și oferă șanse egale tuturor candidaților calificați. Așteptăm cu nerăbdare să vă alăturați echipei noastre!

Alte anunțuri publicate de această companie