Account Manager (Creative projects)

Agenţia de publicitate anunţă loc vacant pentru postul de:

Indigo Grup este o agenție locală de comunicare, fondată în 2003, cu servicii complete și echipe multidisciplinare, orientate spre dezvoltare strategică: Echipa de Creație, Client Service, SMM, Media, și BTL, events & trade.

În rolul de Account Manager vei face parte din echipa Client Service, în cadrul departamentului afiliat cu rețeaua internațională de creație Ogilvy.

Suntem în căutarea unui Account Manager, experimentat în comunicare, care să fie inspirat de oportunitățile creative și care are pasiune pentru a contribui la realizarea acestor oportunități pentru clienții săi.

Care sunt responsabilitățile esențiale?
  • Gestionarea portofoliului de clienți, prin construirea relațiilor cu clienții bazate pe încredere și înțelegere reciprocă;
  • Înțelegerea în detaliu a obiectivelor clientului și contribuția strategică pentru a dezvolta brief-uri creative;
  • Briefarea echipelor responsabile de realizarea campaniilor, începând cu elaborarea conceptelor până la livrarea produselor finale;
  • Selectarea celor mai potriviți furnizori și asigurarea supravegherii procesului de producție și a calității produselor finale pentru clienți;
  • Consultarea clienților cu privire la cerințele realizării campaniei;
  • Prezentarea propunerilor de campanie și a costurilor acesteia către clienți;
  • Gestionarea și administrarea bugetelor convenite cu clienții;
  • Realizarea de rapoarte financiare cu privire la bugetele campaniilor gestionate cu acuratețe și în timp util;
  • Gestionarea documentației financiare primare cu furnizorii/clienții.
Cerințe minime:
  • Experiență dovedită într-un rol similar cu gestionare proiecte și comunicare clienți;
  • Abilități de comunicare eficientă, de a oferi și recepționa feedback constructiv, pentru relații profesionale și durabile, atât cu clienții, cât și membrii echipei;
  • Abilitatea de a gestiona situații dificile cu diplomație și tact;
  • Capacitatea de a-ți asuma responsabilitatea pentru acțiunile întreprinse și de a fi proactiv în propunerea soluțiilor viabile spre rezolvarea situațiilor, favorizând atât clientul, cât și agenția;
  • Abilități de lucru cu instrumentele Microsoft Office (Excel, Word, Powerpoint), pentru a putea elabora prezentări atractive și rapoarte eficiente;
  • Abilități de scriere și comunicare fluentă în limbile română și rusă;
  • Limba engleză la nivel upper intermediate sau mai înalt.
Ce oferim?
  • Lucru cu Branduri naționale/multinaționale, cu oportunități creative impresionante;
  • Acces la training-uri și resurse de dezvoltare profesională;
  • Bonus anual de performanță la atingerea obiectivelor stabilite;
  • Petreceri corporative și team building în afara țării;
  • Echipă fantastică, pasionată să lucreze, dar și să se distreze împreună. "When people are having fun, they produce better work” – David Ogilvy
Prin aplicarea la această poziție, Vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Trimite CV-ul la adresa hr@indigo.md, indicând poziția pentru care aplici.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide