Specialist/specialistă în Cancelarie

BC Energbank SA
Oraș: Chișinău
Studii: Colegiu
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Misiunea postului:

Asigurarea desfășurării lucrărilor de secretariat în cadrul Oficiului Central al Băncii, precum și în subdiviziunile Băncii;
Principalele atribuții:
Organizează lucrările de secretariat;
Gestionează și asigură buna circulație a corespondenței, documentelor de intrare/ieșire și altor informații, conform proceselor și reglementărilor interne;
Clasificarea documentelor primite spre expediere în subdiviziunile Băncii;
Repartizarea corectă a corespondenței destinată subdiviziunilor responsabile de executare;
Înregistrarea în registrele electronice, scanarea și plasarea în sistemul electronic e-docs, precum și evidența corespondenței expediate prin oficiul poștal;
Coordonează procesul de înregistrare și transmitere a documentelor primite din sucursalele Băncii spre examinare conducerii Băncii, persoanelor împuternicite;
Pregătește documentele și oformează mapele pentru transmiterea lor în arhivă, perfectează opisurile de predare-primire a documentelor Cancelariei la Arhivă;
Asigură păstrarea și evidența documentelor și dosarelor din Cancelarie;

Cerințe față de candidat:

Cunoașterea excelentă a limbii română, limba engleză va constitui un avantaj;
Studii medii de specialitate;
Experiența profesională minim 1 an în activitatea de secretariat sau în domenii de activitate similară;
Cunoașterea prevederilor instrucțiunilor aferente lucrărilor de secretariat;
Cunoașterea metodologiei de organizare şi activitate a arhivei;
Posedarea deprinderilor de lucru la computer şi alte mijloace tehnice necesare spre utilizare în procesul de exercitare a funcțiilor sale;
Cunoștințe de operare a programelor computerizate: Word, Excel, Internet;
Păstrarea confidențialității datelor și informațiilor la care are acces;

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.
Vor fi contactate doar persoanele selectate.
Îți mulțumim pentru interes! Ne vom bucura să ne cunoaștem și să facem echipă comună în cadrul Energbank! E-mail: hr@office.energbank.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide