Șef/șefă direcție în industria prelucrătoare (Group Leader Assembly)

HR-Consulting
Oraș: Orhei
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Scopul general al al funcției:
Planificarea și coordonarea activității de verificare a conformității modului de lucru din liniile de producție din punct de vedere calitativ, în funcție de instrucțiunile de lucru, normele de calitate, standardele și regulamentele în vigoare.
Atribuții:

Verifică procesul de producție, repartizează personalul din subordine pentru a asigura calitatea din aria de fabricare a produselor.
Realizează ședinte zilnice de informare cu echipele din subordine.
Verifică e-mail-urile, organizează personalul din subordine pentru a participa la diferite activități: traininguri, deplasări.
Verifică echipa din subordine în ceea ce priveste greșelile, echipamentul de lucru, respectarea ordinii și a disciplinei la fiecare loc de muncă, respectarea procedurilor, a pauzelor.
Aderă la menținerea regulilor 5S.
Monitorizează rebuturile în sistem.
Asigură procesul de producție, impus de standardele companiei și ține evidența acesteia în vederea întocmirii rapoartelor de lucru.
Organizează acordarea zilelor libere și a concediului de odihnă, pentru personalul din subordine.
Asigură îmbunătățirea continuă a calității procesului și reducerea defectelor.
Informează superiorul despre problemele apărute în zona de care răspunde / de măsurile luate și/sau soluțiile acestora, conform regulilor de escaladare a informațiilor.
Identifică și semnalează nevoile de instruire ale personalului din subordine și asigură formarea continuă a acestuia.
Supraveghează buna funcționare a echipamentelor și utilajelor, totodată, semnalează intervențiile necesare.
Realizează instructaje de informare legate de diferite teme (realizează instructaje și completează Fișele de protecția muncii și Situații de urgență).
Analizează rapoartele pentru 4M, CCML, situații anormale.
Participă la ședințele PQM.
Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic, în limitele respectării temeiului legal.

Cerințe față de candidat:

Studii superioare.
Minim 1-3 ani experienţă de muncă.
Cunoştinţe profunde privind utilizarea PC-ului.
Limba engleză citit, scris - obligatoriu.
Abilităţi de comunicare, planificare, leadership, organizare şi control al activitaţii, de are decizii.
Atitudine deschisă faţă de oameni, responsabilitate, disciplină, etică profesională, rezistență la situații de stres, eficiență, tendință spre dezvoltare profesională continuă.

Candidații interesați pot trimite CV-uri la adresa de e-mail HR-Consulting (www.search4staff.com): bb90@search4staff.com;

Pentru mai multe informații, vă rugăm să sunați la: +373 68898408

Vă rugăm să indicați codul postului vacant GLA în linia de subiect sau în CV.

E-mail: bb90@search4staff.com
Telefon: +373 68898408
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide