Șef adjunct secția vânzări

Î.M. C.I.A. „TRANSELIT” S.A.
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
I. Cerințe:
- Studii superioare, cursuri de pregătire: management, finanțe, vânzări, asigurări;
- Experiență în vânzări în domeniul asigurărilor minim 3 ani;
- Perseverență, seriozitate și disciplină;
- Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză;
- Foarte bune abilități de relaționare și comunicare;
- Îndeplinirea responsabilă și la timp a sarcinilor;
- Cunoștințe bune de operare PC MS Office;
- Permisul de conducere de categoria B constituie un avantaj.

II. Responsabilități principale:
- Controlul centralizat al vânzărilor contractelor de asigurare din numele companiei;
- Monitorizarea pieței asigurărilor și identificarea tendințelor de dezvoltare;
- Dezvoltarea relațiilor de colaborare cu brokeri și agenți de asigurare;
- Întocmirea rapoartelor specializate;
- Avizarea și semnarea contractelor de asigurare din numele asigurătorului;
- Elaborarea ofertelor de asigurare și identificarea oportunităților de afaceri;
- Consultarea clienților, intermediarilor în asigurări în domeniul tarifelor și condițiilor de asigurare;
- Dezvoltarea portofoliului de asigurare și clientelă a companiei.

III. Oferim:
- Salariu motivațional și comision din vânzări;
- Pachet social integral;
- Oportunități de dezvoltare într-un mediu profesionist.

Program de lucru: de luni până vineri, între orele 09:00 - 18:00, pauză de masă între orele 13:00 - 14:00. Acest job presupune prezența fizică în oficiu.

Dacă doriți să faceți parte din echipă, vă invităm să aplicați CV-ul Dvs. la adresa de email: office@transelit.md.
Telefon:
022-549954
Persoana de contact:
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide