Reporter - știrist sau frelancer pentru realizarea știrilor din orașul și r-nul soroca

PP ”Observatorul de Nord”, www.observatorul.md m. Soroca
Oraș: Soroca
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Grafic de munca redus
Cerințe

Studii superioare
Experiență de lucru într-o poziție similară minim 1 an Cunoașterea obligatorie a limbii române, rusă. Creativitate
Gândire analitică și organizare
Discreție profesională și integritate.

Responsabilități

Urmărește informațiile despre evenimentele din orașul și raionul Soroca domeniul economiei, culturii și vieții sociale, activității APL
Poartă întreaga responsabilitate redacțională pentru acuratețea informațiilor pe care le conține știrea realizată
Culege informații de larg interes și cu noutate absolută, le verifică și scrie știri pe baza evenimentelor importante.
Realizarea știrilor adaptate.
Asigură respectarea normelor deontologice.

Oferim

Experiență de muncă într-o echipă creativă Dezvoltarea aptitudinilor profesionale și personale
Salariu motivant

Te așteptăm în echipa noastră! Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul și link-urile la materiale publicate anterior ( dacă există) la adresa de email: odn.soroca gmail.com
Telefon:
069265309
Persoana de contact:
Elena Cobasneanu
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide