Pr manager

Greenair
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
CERINȚE ȘI RESPONSABILITĂȚI:
Vei fi responsabilă de elaborarea strategiei și planurilor de PR pentru promovarea serviciilor companiei;
Vei participa la elaborarea strategiei și planurilor de PR pentru promovarea serviciilor companiei;
Vei participa activ în organizarea acțiunilor orientate de promovare a imaginii companiei (evenimente speciale, proiecte sociale, conferințe de presă, prezentări, acțiuni BTL, etc);
Vei identifica și coordona producerea materialelor promoționale necesare de utilizat la diversele evenimente organizate de către companie;
Vei scrie și redacta comunicate de presă și textele pentru site-ul www.greenair.md;
Vei elabora și redacta textele/mesajele către clienți;
Vei elabora mesaje pentru campaniile de social media;
Vei participa la elaborarea strategiei de SMM;
Vei elabora rapoarte pe campaniile de PR și evenimentele organizate;
Vei identifica noi posibilități de promovare a imaginii companiei prin organizare de acțiuni BTL și campanii de CSR;
Vei stabili relații de parteneriat cu agenți economici pentru colaborări constructive în cadrul diferitor proiecte;
Vei coordona și perfecta contracte cu diferiți agenți economici, precum și alte tipuri de documente interne necesare în procesul de lucru;
Vei coordona și efectua diferite tipuri de lucrări necesare, în scopul realizării obiectivelor prevăzute în planul de marketing;
Vei fi imaginea la brandul nostru GREEN AIR;

Cerințe față de candidat:
studii superioare în litere, jurnalism sau științe ale comunicării;
experiență în domeniul relațiilor cu publicul și cu presa de minim 2 ani;
experiență în funcția de PR manager de minim 2 ani;
abilități excelente de exprimare oral și scris în română, rusă, engleza – începând cu nivelul B1;
abilități excelente de networking și relaționare;
pachet MS Office la nivelul mediu ( Word, Excel, Power Point, Outlook Express, cunoștințe Canva constituie un avantaj);
spirit inovativ, creativ, abilitatea de a învăța rapid și dorința de a te dezvolta din punct de vedere personal și profesional;
Organizarea, responsabilitatea, integritatea, creativitatea și carisma la fel constituie un avantaj;
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide