Manager in transporturi (Logist)

Volta
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: 16000 MDL
Program de muncă: Full-time
Cerințe:

Studii medii/superioare;
Experență de muncă într-un post similar;
Abilităţi de comunicare bine dezvoltate;
Adaptabilitate, seriozitate, atitudine pozitivă;
Capacități de organizare și de analiză;

Responsabilități:

Monitorizare Sistemului de navigare GPS;
Emiterea foilor de parcurs;
Organizarea activități logistice a companiei;
Rezolvarea problemelor operative de logistică (comenzi, distribuție);
Distribuirea zilnică a comenzilor între șoferi;
Formarea grupajelor/marfei generale cu regim de temperatura controlata si fara (cautarea, plan de aranjament, verificarea actelor insotitoare, coordonarea prin comunicarea intre clientii si subdiviziuniile companiei);
Pregătirea rutelor optime de transportare, controlul tuturor etapelor de transport;
Procesarea comenzilor de marfă conform standardelor interne;
Programarea și transportarea mărfurilor/ produselor către clienții companiei;
Optimizarea procesului de transport al mărfii și asigurarea eficientă a executării comenzilor;
Realizează și alte sarcini la cererea superiorului.

Compania oferă:

Angajare oficială
Salariu la timp
Pachet social complet

Candidații care corespund cerințelor, sunt rugați să expedieze CV-ul cu anexarea pozei la e-mail: hr@volta.md.
Vă rugăm să indicați postul pentru care optați.
Vă dorim o carieră de Succes! E-mail: hr@volta.md
Site: www.volta.md
079996399
Telefon:
079996399
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide