Inginer în telecomunicaţii IP TV

Moldtelecom
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: De la 9300 Până la 12100 MDL
Program de muncă: Full-time
Atribuții de funcție:

Asigurarea funcționării fiabile a echipamentelor din rețelele de agregare servicii IP TV
Monitorizează funcționarea echipamentelor de transport date și asigură suportul tehnic și analiza parametrilor tehnici
Colaborează cu echipa de depănare în vederea remedierii operative a problemelor apărute la echipamentele din zona de responsabilitate

Cerințe față de candidat:

studii superioare în domeniul telecomunicaţiilor sau IT
cunoașterea structurii echipamentelor de acces și agregare
cunoașterea PC la nivel avansat
cunoaşterea limbii engleze - avantaj
abilităţi de planificare, coordonare şi control a proceselor
abilităţi analitice şi de diagnosticare a problemelor
abilităţi de lucru în echipă

Ce oferim:

28 de zile de vacanță plătită
Concediu de boală plătit
evoluția în carieră
mediu de lucru prietenos

Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre! E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 672
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide