Inginer in Secția Planificare Rețele Celulare (Chisinau)

Moldtelecom
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Atribuții de funcție:

Efectuează lucrări de operare și mentenanță la stațiile de emisie/recepție ale rețelelor mobile pentru menținerea lor.
Efectuează lucrări de profilaxie și întreținere a echipamentelor RAN.
Remediază incidentele la echipamentele stațiilor de bază din rețelele CDMA-450, UMTS şi LTE.
Monitorizează lucrările de extindere și modernizare a echipamentelor RAN (RNC), BTS (NodeB, eNodeB), microBTS.
Asigură integritatea şi ţine evidenţa instrumentelor şi a echipamentelor din dotare.
Elaborează propuneri privind sporirea eficienței funcţionării echipamentului, serviciilor prestate și majorării indicilor de calitate.

Cerinte:

Abilitatea de a lucra în EXCELL/WORD (abilități de nivel mediu).
Experienta de munca intr-o pozitie asemenea este un avantaj.
Studii in telecomunicatii sunt un avantaj.
Cunoasterea limbii romane si ruse la nivel de comunicatie (cunoasterea altei limbi reprezinta un avantaj).
Abilitati analitice
Abilitati de lucru în echipă.
Permis de conducere categoria B si experienta de conducere.

Date de contact:
E-mail: cariera@moldtelecom.md
Tel. 022 570 672 E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 672
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide