Contabil – Șef Adjunct

Seasons Catering
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Candidatul căutat este o persoană responsabilă, punctuală, cu abilităţi organizatorice, spirit de echipă, atenţie sporită la detalii, orientat spre rezultat.
Cerinţe:

Studii superioare Contabile/Economice finisate;
Experienţă la un post similar de minim 3 ani;
Cunoaşterea standartelor de contabilitate şi a planului de conturi contabile;
Cunoaşterea legislaţiei fiscale, antreprenoriale şi a muncii;
Cunoaşterea obligatorie a limbii romîne, rusă (cunoaşterea limbii engleze va constitui un avantaj);
Cunoştinţe operare PC(aplicaţiile Microsoft Office, 1C 8, Excel).

Responsabilităţi:

Participă la întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare
Participă la elaborarea/revizuirea politicilor contabile, reglamentărilor interne aferente raportărilor financiare, bugetării și controlului financiar
Participă la procesul de bugetare și controlul respectării acestuia
Verifică corectitudinea ținerii evidenței registrelor contabile în conformitate cu prevederele legișlației în vigoare
Coordonează elaborarea/implimentarea metodologiei de evidență contabilă
Efectuiază procedurile de închidere a lunii și anului, în vederea reflectării tuturor operațiunilor ce țin de activitatea internă a companiei
Controlul tuturor domeniilor contabilității
Calculul amortizării lunare
Verificarea bilanțului
Înregistrarea cheltuielilor salariale
Îndeplineşte şi alte sarcini în cadrul departamentului financiar contabil

Oferta:

Angajare oficială cu pachet social complet;
Salariu competitiv;
Telefonie corporativă;
Alimentaţie gratuită.
E-mail: r.godorojea@seasons.md
Telefon: 079900173
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide