Chimist

SC Balkan Pharmaceuticals SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Compania Balkan Pharmaceuticals este în căutarea de chimist.

Cerințe
- Studii superioare de specialitate: chimie;
- Experienta intr-o pozitie similara intr-o companie similara minimum 2 ani;
- Cunoștințe de bază și experiență practică în efectuarea analizei UV, TLC, titrimetrie, HPLC - este de dorit, va constitui un avantaj;
- Experiență în testarea, verificarea și validarea metodelor de control al calității pentru medicamente și API;
- cunoașterea metodelor de statistică matematică, cunoașterea elementelor de bază a farmacopeilor de conducere. Cunoașterea cerințelor ICH pentru specificațiile API și PF, stabilitate PF ;
- Cunostinte PC: MS Office;
- Responsabilitate, organizare, abilități de comunicare, tendință de învățare, acuratețe.

Responsabilități:
 Efectuarea analizelor fizico-chimice de laborator;
 Mentinerea registrelor de lucru, precum si intocmirea documentatiei primare (protocoale, fise analitice etc.);
 Pregatirea echipamentelor de laborator si reactivelor pentru analize si experimente;
 Asamblarea și prelucrarea materialelor, testarea tehnicilor;
 Participarea la elaborarea documentației (CPM, instrucțiuni etc.)
Compania noastră îți oferă:
 carieră într-o companie în expansiune continuă;
 pachet salarial și social stimulativ;
 mediu de lucru dinamic;
 transportul și masa din partea companiei;
 posibilitatea de a învăța și a te dezvolta pe plan profesional.
Daca ești o persoana energică și îți dorești să lucrezi, ești îndemânatic, atent la detalii, atunci te așteptăm în echipa noastră.
Telefon:
060601832
Persoana de contact:
Ala
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide