Asistent vânzări USA (Engleză fluent)

Assist Match
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Despre Noi:
AssistMatch este o agenție de recrutare specializată în selecția de asistenți personali și personal administrativ. Ne dedicăm conectării profesioniștilor talentați cu oportunități dinamice de carieră.
Clientul Nostru:
Clientul nostru este o companie din Republica Moldova, specializată în dezvoltarea de produse și soluții digitale, servicii de web development, aplicații mobile, ERP și CRM.
Responsabilități:

Identificarea și analiza listei de potențiali clienți din SUA.
Inițierea contactului cu clienții prin telefon, e-mail sau LinkedIn.
Coordonarea întâlnirilor virtuale (Zoom, Google Meet) pentru prezentări și discuții.
Prezentarea portofoliului și case studies relevante.
Întreținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții.

Cerințe:

Fluență în limba engleză
Experiență în vânzări și dorința de a lucra în acest domeniu (vânzări de produse digitale)
Abilități excelente de comunicare și prezentare
Energie și o abordare proactivă în formularea ideilor

Condiții de muncă:

Grafic de lucru flexibil, orientat spre fusul orar american (disponibilitate necesară în intervalul 10:00 - 18:00 (USA time), ceea ce corespunde orelor de seară în Moldova).
Lucru remote, cu angajare oficială după perioada de probă.
Salariu fix plus comision bazat pe performanță (se discută la interviu cu clientul, în dependență de experiența și nivelul de limbă)

Dacă aveți o dorință să vă dezvoltați alături de o echipă dinamică și inovativă, vă invităm să trimiteți CV-ul la adresa cv@assistmatch.co, cu subiectul "Asistent vânzări USA". E-mail: cv@assistmatch.co
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide