Specialist Direcția economică pe componenta economia muncii (normator)

Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”

ANGAJEAZĂ

Responsabilități:

  • Analiza economică a indicatorilor remunerării muncii;
  • Elaborarea bugetului aferent costurilor cu personalul;
  • Elaborarea normelor de muncă;
  • Elaborarea normativelor de timp aferente proceselor de producție;
  • Calcularea numărului de personal necesar pentru asigurarea prestării serviciilor;
  • Asigurarea controlului asupra utilizării fondului de remunerare a muncii;
  • Întocmirea și prezentarea rapoartelor pe domeniul de competență în instituțiile ierarhic superioare.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare de profil economic sau tehnice;
  • Cunoașterea legislației economiei muncii în vigoare;
  • Cunoașterea Regulamentului privind modul de organizare a normării muncii în ramurile economiei naționale, aprobat prin HG nr 98 din 04.02.2013
  • Capacități analitice şi de previziune;
  • Cunoștințe avansate de lucru în aplicațiile Microsoft Office (Excel, Power Point, Word) și altele;
  • Cunoașterea limbii române şi ruse (va constitui un avantaj);
  • Abilităţi de a lucra în echipă, comunicabilitate, flexibilitate și spirit de observație;

Beneficii:

  • Condiții bune de muncă în una dintre cele mai mari întreprinderi;
  • Pachet competitiv de remunerare şi beneficii, cu un salariu începînd de la 9500 lei;
  • Munca într-o echipă prietenoasă, comunicabilă, unită și eficientă;
  • Oportunitate de angajare pe termen lung;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională şi avansare în carieră.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md, indicând funcția pentru care candidați.

La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

E-mail: hr@posta.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide