Senior Designer Web

Zazitex
companie specializată în MARKETING DIGITAL ȘI SOLUȚII IT
își extinde echipa. Suntem în căutarea unui coleg/colege pentru funcția de:

Compania Zazitex este în căutarea unui coleg nou și anume, senior designer web – pasionat de însușirea de noi tehnologii, pentru a ne ajuta să construim și să extindem proiecte web.

Responsabilități și sarcini

  • Crearea și designul de site-uri web care sunt ușor de utilizat, eficiente și atrăgătoare folosind retușarea digitală și editarea imaginilor atunci când este necesar;
  • Proiectarea de prototipuri și interfețe pentru site-uri web
  • Înțelegerea principiilor de lucru a HTML și CSS
  • Participarea și implicarea în dezvoltarea proiectelor interne, generarea ideilor în vederea dezvoltării proiectului;
  • Discuții cu project manager-ul, a cerințelor site-ului / aplicației, conceptualizarea ideilor creative și furnizarea de soluții eficiente pentru implementarea acestora;
  • Colaborarea cu dezvoltatorii și echipa de creație a proiectului.
  • Interacțiunea cu clienții
  • Participarea în formarea documentației

Cerințe

  • cel puțin 2-3 ani experienta;
  • Atenție la detalii
  • Abilitatea de comunicare
  • cunoștințe avansate cu software de proiectare/editare grafică (Figma, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator);
  • nivel avansat de limba română și rusă
  • nivel mediu de limba engleză, suficient pentru a lucra cu documentația și interfețele aplicației.
  • Experienţa în dezvoltare UI/UX și proiectare aplicații/interfețe;
  • Motion design (Adobe After Effects)
  • Familiarizat cu conceptele de design responsive;

Ce oferim:

  • salariu competitiv;
  • posibilitatea de a lucra per proiect;
  • perspective de carieră clare și flexibile;
  • program de lucru flexibil și oportunități de lucru la distanță;
  • echipa proactivă cu atmosfera primitoare.

Persoanele interesate rugăm să expedieze CV-ul la adresa de e-mail: hr@zazitex.com.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide