Șef Achiziții Ingrediente Alimentare

RODALS – în continuă creștere și dezvoltare!

Suntem în permanentă căutare de angajați profesioniști, orientați către rezultat:

Descrierea Poziției:
Compania noastră, o companie de succes din industria alimentară, caută un profesionist dedicat și experimentat pentru a ocupa poziția de Șef Achiziții Ingrediente Alimentare. Dacă ai o experiență solidă în gestionarea lanțului de aprovizionare, vînzări angro, tehnici eficiente de negociere și o pasiune pentru industria alimentară, te invităm să aplici.

Responsabilități Principale:

  • Gestionarea și controlul departamentului de achiziție și personalului din subordine.
  • Construirea muncii competente a departamentului, monitorizarea executării sarcinilor atribuite.
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de aprovizionare pentru optimizarea costurilor și eficientizarea proceselor.
  • Gestionarea relațiilor cu furnizorii și negocierea termenilor contractuali.
  • Negocierea contractelor cu furnizorii și gestionarea relațiilor pentru a asigura prețuri competitive și servicii de înaltă calitate.
  • Monitorizarea și evaluarea performanței furnizorilor, asigurându-se că standardele de calitate sunt respectate.
  • Supravegherea stocurilor și menținerea nivelurilor optime de inventar.
  • Colaborarea strânsă cu departamentele de producție și vânzări pentru a anticipa nevoile de aprovizionare.
  • Implementarea și menținerea standardelor de siguranță și calitate.

Cerințe:

  • Experiență demonstrată în domeniul aprovizionării, preferabil în industria alimentară.
  • Cunoștințe solide despre produsele alimentare și regulamentele din industrie.
  • Abilități excelente de negociere și gestionare a relațiilor cu furnizorii.
  • Abilități analitice și de luare a deciziilor în timp real.
  • Excelente abilități de comunicare și coordonare a eforturilor interdepartamentale.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a rezolva problemele rapid.
  • Capacitatea de a lua decizii rapide și eficiente în situații critice.
  • Studiile superioare finisate în domeniul economic sau în alt domeniu relevant.
  • Utilizator sigur de PC și software (MS Office, 1C, Bitrix 24).
  • Cunoașterea limbii române și ruse.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel fluent: scris și vorbit.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri în funcție de performanțe.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant.

Dacă sunteți pasionat de industria alimentară și aveți experiență în achiziții, vă invităm să vă alăturați echipei noastre. Trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa resurseumane@rodals.md.

Vă mulțumim pentru interesul acordat! Așteptăm cu nerăbdare să cunoaștem profesioniști motivați și dornici să contribuie la succesul nostru continuu în industria alimentară.

resurseumane@rodals.md
Telefon: 078444488

Alte anunțuri publicate de această companie