Manager Vinzari

Candidatul Ideal

Cerinte:

  • Absolvent/absolventă de studii superioare;
  • Experienta profesionala in domeniile Telecom, Proiecte fotovoltaice, capabil sa ofere solutii complexe adaptate nevoilor clientilor (avantaj);
  • Experienta in vanzari B2B;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Deschis la invatare continua, ambitios, orientat spre crestere, obisnuit cu lucrul sub presiune;
  • Abilitati de comunicare si interrelationare exceptionale;
  • Abilitati de negociere si persuasiune foarte bune.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • negociaza si semneaza contracte de dezvoltare  proiecte in domeniul energiei verzi pentru clienti;
  • propune solutii de eficienta energetica adaptate clientilor din retail si industrie sau investitorilor in parcuri fotovoltaice, negociaza conditiile contractuale, adaptand dupa caz oferta, luand in calcul intreaga gama de produse Simtel;
  • livreaza obiectivele comerciale trimestriale (KPI), construind pe nevoi existente sau nedefinite pe fiecare client potential, analizand oportunitatile curente sau viitoare, dezvolta parteneriate B2B folosindu-se de expertiza si best practice-ul din companie si industrie;
  • participa la evenimente relevante din industrie pentru a crea vizibilitate echipei comerciale, face lobby pentru expertiza Simtel, initiaza discutii cu potentiali clienti;
  • dezvolta si securizeaza relatia cu echipele clientilor din portofoliu, faciliteaza incasarea la termen a facturilor pe toata durata desfasurarii proiectelor, consolideaza continuu oferta de produse si servicii (cross-sell) in functie de oportunitati si nevoi bine identificate specifice clientului gestionat;
  • actioneaza in sinergie cu echipele de produs, departamentele de proiectare si implementare si se asigura de buna executie a proiectelor din portofoliu in parteneriat cu echipele interne se asigura de un nivel inalt de satisfactie al clientului de-a lungul colaborarii si mai ales la finalul fiecarui proiect de implementare.

Beneficii:

  • Ai acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
  • Vei beneficia de un plan de compensare competitiv, profitabil, cu oportunități de creștere;
  • Laptop, telefon si masina;
  • Salariul fix + bonusuri din vinzari.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide