Manager relații cu clienții IMM

EXIMBANK -  invită candidaţi pentru funcţia de:

Responsabilități:

  • Consolidarea portofoliului de clienți IMM și volumul de afaceri, în conformitate cu obiectivele băncii;
  • Vânzarea produselor băncii către clienți persoane juridice clasificate ca și IMM în condiții de profitabilitate pentru bancă;
  • Analizarea evoluției relațiilor cu clienții din portofoliul deținut, menținerea si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling si asigurarea serviciilor de înaltă calitate;
  • Promovarea imaginii băncii în activitatea zilnică;
  • Perfectarea rapoartelor de activitate;
  • Identificarea si atragerea clienților potențiali prin analiza pieței.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experiență în deservirea/comunicarea cu clienții agenți economici de minim 1 an;
  • Cunoașterea documentelor normative ale BNM, a legislației în vigoare;
  • Cunoașterea produselor bancare;
  • Cunoștințe de analiză financiară (reprezintă un avantaj);
  • Cunoașterea limbii engleze (scris, vorbit);
  • Permis de conducere, categoria B;
  • Orientare către client;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Spirit de echipă, abilități de vânzare, flexibilitate.

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus de performanță în dependență de rezultatele obținute;
  • Posibilitatea de achiziționare a produselor şi serviciilor băncii în condiţii preferenţiale;
  • Program internațional de asistență medicală la survenirea unor boli grave;
  • Formări și team building-uri;
  • Diversitate în activități, posibilitatea obținerii unei experiențe internaționale;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și perspective de creștere în carieră.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la e-mail: recrutare@eximbank.com
Vor fi contactați doar candidații selectați.
Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare

Alte anunțuri publicate de aceasta companie