Instalator Aparate de Aer Condiționat

SC “ECOLUX” SRL anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de Montator/deservire aparate de aer condiționat

“ECOLUX” SRL este în căutare de Instalator Aparate de Aer Condiționat pentru a se alătura echipei noastre din Chișinău.

Profilul tău:

  • Experiență minimă de 1 an în montarea și deservirea aparatelor de aer condiționat.
  • Studii medii de specialitate.
  • Abilități tehnice în ajustarea valvelor/ventilelor și încărcarea sistemelor cu freon.
  • Cunoștințe în conectarea a climatizorului la sursa de curent electric.
  • Capacitate de a întocmi rapoarte tehnice privind lucrările de reparație și deservire.

Responsabilități:

  1. Execută lucrări de montare, deservire și reparație a climatizoarelor, conform proiectului de execuție.
  2. Montează aparate de aer condiționat conform contractelor încheiate cu clienții.
  3. Ajustează valvele/ventilele conform specificațiilor și încarcă sistemul cu freon respectând fazele de lichid/gaz.
  4. Instalează și reglează presostate (presiune joasă și presiune înaltă);
  5. Conectarea echipamentelor electrice (climatizor; perdea de aer; panou cu raze infra-roșu; termostat) la sursa de curent electric;
  6. Coordonează toate activitățile cu superiorul său.
  7. Analizează mediului înconjurător în care este exploatat utilajul și îi raportează superiorului său.
  8. Întocmește rapoarte privind lucrările de reparație și deservirea echipamentelor de climatizare a aerului și le prezintă manager-ului departamentului de climatizare
  9. În urma lucrărilor de instalație și/sau reparație a climatizoarelor, teritoriul șantierului trebuie să rămână CURAT.

Beneficii Pentru Tine:

  • Lucru într-un colectiv tânăr, dinamic și profesionist.
  • Pachet social, salariu stabil, achitat la timp.
  • Posibilitatea de a avansa pe plan profesional.

Trimite CV-ul tău la adresa develop@ecolux.md, ct2impact@gmail.com.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la crearea unui mediu confortabil pentru clienții noștri!

E-mail: develop@ecolux.mdct2impact@gmail.com
Telefon: 069445455

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide