Farmacist(ă) – Departament Cercetare-Dezvoltare

Compania ICS “Eurofarmaco”SA angajează:

Cerințele candidatului:

  • Studii superioare (farmacist);
  • Experiența în domeniul întocmirii si înregistrarii dosarelor de medicamente într-o companie producătoare de medicamente de minim 1 an;
  • Cunoasterea limbilor romană (engleza - avantaj, rusa);
  • Cunoasterea metodologiei de întocmire a dosarelor farmaceutice și a dosarelor pentru înregistrarea suplimentelor alimentare;
  • Cunoștințe operare PC.

Responsabilități

  • Pregătește, verifică, corelează și depune la termen documentația pentru produsele alocate conform planificărilor;
  • Verifică periodic documentația din dosarele de înregistrare ale produselor alocate și conformitatea acesteia cu reglementările în vigoare;
  • Întocmeste si actualizează periodic situația răspunsurilor postautorizare pentru medicamentele autorizate;
  • Studiază legislația si reglementările naționale privind înregistrarea medicamentelor, suplimentelor alimentare;
  • Mentine istoricul înregistrării produselor alocate;
  • Persoana capabilă de a lucra în echipă.

OFERIM:

  • salariu motivant (nivelul salariului se va stabili în urma interviului);
  • angajare permanentă;
  • tichete de masă;
  • regim de muncă: 8 ore pe zi, 5 zile pe săptămână.

Amplasarea locului de muncă: r. Ialoveni, s. Sociteni, șos. Chișinău- Hîncești, 10

Persoanele interesate pot expedia CV la adresa electronica:
Ecaterina.Bondarenco@ropharma.ro
Nr. de contact fix: 0-268-76055, mob. 079332283

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide