Director de marketing

Căutăm un director de marketing motivat și orientat spre rezultate care să se alăture echipei noastre. În calitate de director de marketing, veți juca un rol crucial în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing pentru a promova produsele noastre.

Responsabilități:

  • crearea strategiilor de marketing;
  • execuția strategică/tactică a strategiilor de marketing;
  • dezvoltarea conceptelor și planificarea direcțiilor de marketing (conținut web/copywriting/multimedia/print/social media/marketing direct, etc);
  • planificarea evenimentelor de marketing/planificarea în funcție de lansarea noilor produse;
  • stabilirea + designul elementelor/echipamente/obiecte/conținut (text+date tehnice, design flyers, email, newsletter, cataloage, poster/banner, broșuri, video, prezentări, etc) necesare fiecărui eveniment în funcție de produsele prezentate și de locația evenimentului;
  • dezvoltarea prezenței online - a conținutului materialelor online (pagina web/catalog online/broșuri/newsletter/text/date tehnice, design flyers/email/newsletter/cataloage/poster/bannere/broșuri, prezentări video produse/video advertise/, etc);
  • stabilirea calendarului social media și a conținutului - armonizarea cu calendarul evenimentele (participări expo, conferințe, etc);
  • asigurarea implementării planurilor de marketing/asigurarea obținerii tuturor materialelor promoționale dezvoltate;
  • comunicarea și colaborarea cu celelalte departamente în scopul dezvoltării/implementării strategiilor/temelor de marketing;
  • cercetare de marketing/evaluarea campaniilor de marketing/asigurarea (achiziționarea) instrumentelor de studiu de piață;
  • oricare alte aspecte ce țin de marketing.

Cerințe:

  • Diplomă de licență în marketing, afaceri sau un domeniu conex.
  • Experiență dovedită în dezvoltarea și executarea de campanii de marketing de succes.
  • Cunoștințe solide despre tehnicile de marketing digital, inclusiv SEO, SEM, social media marketing și email marketing.
  • Excelente abilități de comunicare scrisă și verbală.
  • Abilitatea de a gândi creativ și strategic, cu o mare atenție la detalii.
  • Cunoștință în utilizarea instrumentelor și software-ului de marketing, cum ar fi Google Analytics, sisteme CRM și sisteme de management al conținutului.
  • Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu rapid, bazat pe termene limită.
  • Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor.
  • Abilitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv si beneficii.
  • Oportunitate de dezvoltare profesională.
  • Expunerea la diverse proiecte și campanii de marketing.
  • Șansa de a lucra cu o echipă talentată și pasionată.

hr@vitra.md

Alte anunțuri publicate de această companie

3D Designer

27 Aprilie 2024
Trimite CV

Manager Marketing

Trimite CV

Integrator CRM

Trimite CV
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide