Tehnolog

SC Alufix S R L Fagaras - Romania
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 750 Până la 1000 EUR
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Te asteptam in echipa noastra!
Alufix Romania angajeaza TEHNOLOG.

RESPONSABILITATI
- Controlul asupra implementării parametrilor tehnologici.
- Introducerea de noi produse si lansarea lor.
- Testarea de noi materii prime, noi tipuri de produse și realizarea de rapoarte privind rezultatele experimentului.
- Dezvoltarea și actualizarea cerințelor pentru materii prime.
- Introducerea specificaţiilor în baza noastră de date conform hărţii tehnologice aprobate.
- Producerea de produse de calitate care să îndeplinească cerințele de marketing.
- Mentinerea legaturii cu Managerul de Achiziții și Echipa Financiară.
- Achizitionarea de noi echipamente de lucru (după caz) pentru planificarea producției
- Introducerea standardelor de producție și a nevoilor de personal pentru planificarea producției în baza noastra de date.
- Stabilirea termenele de livrare a produselor
- Intocmirea de programe experimentale pentru o eventuala imbunatatire a procesului de productie, precum si participarea directa la implementarea acestora
- Analiza implementării normelor actuale de producţie, abateri ale normelor de consum, deşeuri tehnologice, statistici de lipsuri şi corecţii.
- Modificarea și coordonarea layout-urilor materialelor de ambalare conform cerințelor departamentului de marketing, echipei de vânzări sau în cazul modificărilor legislației.
- Analizeaza cauzele posibilelor defecte ale produsului si dezvolta un program de a le minimiza

CERINTE
- Studii superioare tehnice si experienta
- Cunoasterea standardelor și metodelor de pregătire tehnologică a întreprinderii.
- Cunoasterea tehnologiei de fabricație a produselor.
- Cunostinte aprofundate dovedite: tehnologia productiei, sisteme si metode de proiectare/mecanizare si automatizare a productiei, desen ethnic
- Planificare, analiza sa si sinteza, organizare, intuitive tehnica

CE VA OFERIM
- Salariu competitiv și beneficii.
- Oportunităţi de dezvoltare profesională.
- Echipa de susținere și mediu prietenos.

Ajutor cu relocarea
Telefon:
+40765326556
Persoana de contact:
Iulia
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide