Tehnician

Huawei Technologies SRL (Romania)
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Denumirea postului: Tehnician Telecomunicatii
Locatie: Iasi
Responsabilitati
• Intervine si remediaza in termenele stabilite disfunctionalitatile echipamentelor/ elementelor de retea pentru care a fost dispecerizat (retea fixa si/ sau mobila);
• Verifica starea echipamentelor si efectueaza teste de functionare a serviciile pentru a se asigura ca a fost remediata complet disfunctionalitatea;
• Asigura securitatea retelei in conformitate cu procedurile de securizare stabilite;
• Urmareste periodic functionarea parametrilor de lucru pentru echipamentele din retea (noduri optice, amplificatoare, surse intreruptibile si UPS-uri etc.); responsabil pentru executarea operatiunilor de mentenanta preventiva;
• participa activ la proiectele de implementare a retelelor de telecomunicatii, atat pe traseele de extindere si de modernizare ale retelei existente precum si pe cele nou-construite;
• responsabil pentru documentarea modificarilor executate in retea.

Cerinte
• Nu este necesara experienta de munca anterioara;
• Studii medii/ superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj;
• Reprezinta un avantaj cunostintele generale tehnice specifice domeniului comunicatiilor prin cablu coaxial/ wireless/ etc.;
• Abilitati tehnice practice;
• Disponibilitate pentru deplasari;
• Permis de conducere cat B (cel putin 1 an);
• Abilitati de lucru la inaltime.

Despre Huawei:
Huawei este unul dintre cei mai mari integratori de solutii in telecomunicatii. Produsele și serviciile Huawei sunt disponibile în peste 170 de țări, deservind mai mult de o treime din populația lumii. Compania deține 15 centre de cercetare si dezvoltare în țări precum Statele Unite ale Americii, Germania, Suedia, Rusia, India și China. Cu peste 20 de ani de expertiză în domeniul telecomunicațiilor, Huawei este orientată spre a oferi soluții inovatoare, care se traduc în experiențe extraordinare pentru consumatorii de pretutindeni.

Ce oferim:
• Mediu de lucru dinamic;
• Sansa de a incepe o cariera in industria de telecomunicatii; oportunitati de dezvoltare intr-o companie globala de ICT; pregatire la locul de munca;
• Contract pe perioada determinata, cu posibilitatea de prelungire;
• Pachet salarial atractiv, bonuri de masa inclusiv;
• Acces la cele mai noi informatii din domeniu prin platforma globala de training on-line.

Va rugam sa ne trimiteti aplicatiile dumneavoastra prin email: recrutare@huawei.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide