Страховой консультант

Страховой -Перестраховочный Брокер COVERINS
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Se accepta fara experienta
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Descrierea postului:

- Administrarea și dezvoltarea portofoliului actual de clienți;
- Comunicarea directă cu asigurații si cu asigurătorii;
- Atragerea de noi clienți, atât pentru servicii de asigurare, cât și pentru servicii de consultanță în asigurări;
- Intocmirea oferte pentru liniile de asigurare property, liability, CASCO;
- Negocierea condițiilor de asigurare/ cotațiilor și întocmirea ofertelor finale;
- Emite contracte și polite de asigurare;
- Emiterea actelor adiționale la polițele de asigurare în conformitate cu modificările solicitate de client;
- Intocmirea rapoartelor și a documentației prestabilite și transmiterea acestora în timpul prestabilit.

Cerinte:
- Studii superioare (de preferință economice sau juridice);
- Abilitati dezvoltate în activitatea de vânzări și consulting;
- Abilități de negociere si "incheierea deal-ului";
- Dinamic, flexibil, eficient si comunicativ, orientat catre rezultate;
- Abilități de comunicare și relaționare, atenție la detalii, atenție față de nevoile clientului;
- Spirit de initiativă;
- Capacități de analiză și sinteză;
- Abilități de planificare și organizare;
- Abilități de colaborare și lucru în echipă;
- Atitudine etică și dorință de perfecționare;
- Cunoștințe MS Office;

Se ofera:
- Salariu & beneficii competitive;
- Un mediu de lucru dinamic, competitiv și profesionist;
- Posibilități de promovare și perfecționare.

Candidații interesași sunt rugași să-și trimită CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la următoarea adresă de e-mail: a.railean@coverins.md și vgamurari@coverins.md. Toate aplicațiile vor fi tratate ca fiind confidențiale.
Persoana de contact:
Gamurari Veaceslav
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide