Specialist în comerț și export a fructelor

Asociația Moldova Fruct
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Responsabilități:
1. Consultă cu membrii și implementează planul activităților de marketing sub genericul „Fructe moldovenești pentru lume”.
2. Facilitează relațiile comerciale dintre membrii asociației cu clienții de pe piața locală și externă.
3. Organizează, coordonează și asigură participarea eficientă în Expoziții și Târguri Internaționale și locale.
4. Planifică și organizează eficient misiuni de afaceri interne (a cumpărătorului) și externe (a exportatorului).
5. Informează și consultă membrii despre standardele de marketing, cerințele de piață, standarde de calitate și certificare.
6. Asigură o comunicare eficientă cu reprezentanții comerciali ai ambasadelor R.Moldova în țările care reprezintă piețele-țintă de export.
7. Elaborează studii și cercetări de marketing pe diferite specii de fructe proaspete
8. Elaborează materiale, informații și studii care facilitează implementarea activităților de comerț și promovare a fructelor.
9. Oferă consultanță la dezvoltarea activităților de marketing pentru membrii Asociației în baza planurilor de mentorat individual sau de grup (studii de piață, misiuni de afacere, elaborarea planurilor de marketing, alte activități).
10. Monitorizează respectarea condițiilor de utilizare a mărcii comerciale „Moldova un gust deosebit”.
11. Elaborează propuneri și implementează proiecte cu partenerii de dezvoltare.

Abilități și experiență:
Studii: superioare şi post-universitare profil economic și comerț
Calificări: economie/ marketing/ relații economice internaționale
Experiența de munca: minim 3 ani de activitate în domeniul respectiv sau domenii conexe
Limbi vorbite: româna, engleza, rusa
Cunoștințe si abilități: abilități avansate de comunicare scrisă și orală cu mediul de afaceri, de lucru în echipă, gândire critică, cunoștințe teoretice și practice în domeniul comerțului local și internațional, gestionarea eficientă a informației în lucrul cu dosarele, capacități de organizare a evenimentelor, cunoștințe avansate de utilizare a calculatorului și WEB, preferabil abilități de bază de design grafic.
Telefon:
069102725
Persoana de contact:
Veronica Cojocaru
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide