Sound designer

IP Compania Teleradio-Moldova
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Principalele responsabilități:
Organizează, planifică, realizează materiale jurnalistice pentru copii.
Înregistrează, editează și produce materiale audio.
Stabilește subiecte și ordinea lor în emisiune.
Crează sunete și le combină într-un anumit fel.

Cerințe:
Să fiți o persoană creativă, generatoare de idei creative și capabilă de organizare.
Să cunoașteți tehnici digitale de compoziție/sound design.
Să aveți abilitatea de a utiliza programe de editare audio.
Să aveți abilități excelente de editare și montarea materialelor audio.
Să fiți o persoană creativă, generatoare de idei .
Să cunoașteți procesul de creație și a celui de producție a materialelor jurnalistice pentru copii.
Să aveți capacitatea de planificare, realizare și analiză.
Să vă placă copiii, deoarece veți interacționa periodic cu ei, în realizarea materialelor pentru platforma zuper.md.
Să aveți abilități excelente de cunoaștere a limbi române și a stilului publicistic radio/tv (social media).
Să promovați corect și eficient platforma.
Diploma de studii superioare sau echivalentul acesteia.
Experiență de televiziune sau industria audiovizuală va constitui un avantaj.

Persoanele interesate ne pot trimite CV-ul la adresa de email: zuper@trm.md sau îl puteți depune la sediul IP Companiei ”Teleradio-Moldova” (mun. Chişinău, str. Mioriţa 1, Casa Radio, etajul 2, bir. 205).
Telefon:
078628209
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide