Șofer - rute internaționale

S.C BASA TRANS GRUP&RO S.R.L
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: De la 500 Până la 3500 EUR
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Suntem o companie de transport în plină expansiune și suntem în căutarea celor mai buni șoferi pentru a se alătura echipei noastre. Dacă ești un conducător de încredere, responsabil și pasionat de șofat, atunci suntem aici să-ți oferim oportunitatea de a te alătura unei echipe dinamice și de a-ți dezvolta cariera în domeniul transporturilor.

Ce ne diferențiază de alții ?
În primul rând, suntem o companie care își pune angajații pe primul loc. Noi înțelegem că tu ești cea mai importantă resursă a noastră și ne dorim să te simți apreciat și motivat în fiecare zi. Îți oferim un mediu de lucru prietenos și susținător, în care să te dezvolți profesional și personal.

Cerințe:
Experiență anterioară ca șofer de camion sau în domeniul transportului constituie un avantaj.
Posedarea unui permis de conducere categoria C și/sau E în funcție de specificul sarcinilor.
Examinarea medicală și psihologică valabilă pentru conducerea autovehiculelor comerciale.
Cunoștințe solide despre regulile și procedurile de siguranță rutieră.
Abilități de navigare și cunoștințe bune ale rețelei rutiere și geografice.
Capacitatea de a efectua sarcini administrative, cum ar fi completarea documentelor de transport.
Flexibilitate în program și disponibilitate pentru a lucra în ture și în weekend-uri în funcție de cerințele operaționale.
Capacitatea de a comunica eficient și de a interacționa cu dispecerii și clienții.
Atitudine pozitivă, profesionalism și capacitatea de a lucra independent și în echipă.

Condiții de muncă:
Program flexibil, adaptat necesităților operaționale și respectând normele privind timpul de conducere și repaus.
Remunerare competitivă, incluzând plăți suplimentare pentru orele suplimentare și muncă în weekend-uri.
Utilizarea vehiculelor moderne și bine întreținute.
Respectarea reglementărilor privind siguranța și timpul de conducere, asigurându-se că șoferii respectă normele legale.

Responsabilități:
Conducerea în siguranță a vehiculului și a mărfurilor către destinație conform rutei și programului stabilit.
Respectarea regulilor de siguranță rutieră și a legislației în vigoare în timpul transportului.
Întreținerea și curățarea regulată a vehiculului pentru a asigura funcționarea corectă și sigură.
Comunicarea eficientă cu dispecerii și clienții pentru a asigura livrarea în timp util a mărfurilor și pentru a soluționa eventualele probleme întâmpinate pe parcursul traseului.
Îndeplinirea documentelor necesare și a procedurilor administrative asociate transportului.
Respectarea programului de conducere și a perioadelor de odihnă prevăzute de lege pentru a asigura siguranța proprie și a celor din jur.
Participarea la cursuri de formare și instruiri periodice pentru a-și îmbunătăți abilitățile de conducere și cunoștințele în domeniul transportului rutier.
Telefon:
069887575
Persoana de contact:
Balan Ion
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide