SMM Specialist

Joom
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca la distanta / Freelance
Echipa Joom își caută un nou coleg!

De data aceasta căutăm o persoană creativă, energică, carismatică și atentă la cele mai mici detalii. Dorim să regăsim aceste calități și în postările pe care le faci pe rețelele sociale, deoarece urmează să fii Specialistul nostru în Social Media Marketing (SMM). Dacă reușești cu ușurință să creezi postări și povești uimitoare, texte captivante și înțelegi comportamentul utilizatorilor diferitelor rețele sociale, acest job s-ar putea să fie pentru tine.

Atribuțiile principale pe care urmează să le îndeplinești:

• Gestionarea paginilor de Facebook, Instagram și alte canale din România și Rep. Moldova; Pregătirea planului de postări, crearea de conținut și urmărirea atingerii obiectivelor de reach, engagement și interaction;
• Interacțiunea cu utilizatorii aplicației pe rețelele sociale și în CRM;
• Propunerea, planificarea și implementarea acțiunilor de marketing digital acoperind Facebook, Instagram, Youtube, Google, Telegram, TikTok etc.;
• Realizarea rapoartelor privind acțiunile implementate precum și indicatorii specifici fiecărui canal de comunicare cu propuneri de îmbunătățire și plan de acțiuni;

Ce așteptări avem de la tine:

• Să fii o persoană creativă, energică, carismatică și preocupată de trendurile din mediul digital;
• Să ai capacitatea de a crea o pagină cu conținut interesant pentru cei care o urmăresc.
Ex. de pagini care ne plac nouă https://www.facebook.com/SverigesAmbassadiBukarest; https://www.facebook.com/sri.oficial;
și ex. de AȘA NU am dori https://www.facebook.com/aboutyoude; https://www.facebook.com/eMAG.ro; https://www.facebook.com/fashiondays.romania. Să fii ferm convins că poți crea o pagină din prima categorie.
• Cunoașterea algoritmilor de funcționare a diverselor rețele sociale;
• Cunoașterea limbii române la nivel avansat. Cunoașterea limbilor rusă și engleză, precum și a altor limbi reprezintă un avantaj.

Ce îți oferim:

• Opțiunea de a-ți dezvolta cariera într-o companie internațională;
• Posibilitatea de lucru la distanță;
• Includerea în proiecte cu expunere internațională;
• Provocări noi zi de zi!

CV-urile le așteptăm la adresa max.marchenko@joom-support.com

PS Nu uita să adaugi la CV paginile pe care le administrezi.

Succes!
Telefon:
060610611
Persoana de contact:
Maxim
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide