Șef secție (responsabil de secția îngrășări și secția purcei înțărcați)

”Golden Piglet” S.R.L.
Oraș: Nisporeni
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Complexul de creştere a porcinelor “Golden Piglet” SRL, subdiviziunea Soltănești, Nisporeni, este în căutarea unui ȘEF SECȚIE (RESPONSABIL DE SECȚIA ÎNGRĂȘĂRI ȘI SECȚIA PURCEI ÎNȚĂRCAȚI).

Durata contractului: nedeterminată.

Loc de muncă: satul Soltănești, raionul Nisporeni.

Program de lucru: 40 ore per săptămînă, cu regimu de lucru flexibil.

Responsabilităţile funcției:

• Verifică respectarea regulilor sanitar-veterinare şi asigură implementarea acestora în procesul de creștere a porcinelor.
• Planifică activitatea de producție în funcție de planul de producție stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi și calitativi stabiliți.
• Coordonează și supraveghează procesul de creștere a porcinelor.
• Participă la selecția porcinelor după vîrstă, precum și la medicamentarea și vaccinarea acesstora.
• Responsabil pentru selecția porcinelor la vînzare conform greutății prevăzute în planul de livrări.
• Monitorizează starea de sănătate și nivelul de dezvoltare a porcinelor, precum și le asigură îngrijirea corespunzătoare.
• Organizează procesul de lucru în saraie precum și îndeplinirea listelor de evidență a porcinelor.
• Comunică administrației despre starea de sănătate a porcinelor.
• Oferă indicații crescatorilor de porcine cu privire la procesul de crestere a animalelor.
• Respectă cerințele sanitar-veterinare.
• Supraveghează îndeplinirea condițiilor igieno-sanitare, de protecție a muncii, de prevenire și stingere a incendiilor și de protecție a mediului, prevăzute de reglementările și normele legislative în vigoare.
• Asigură evidența materialelor din depozite.
• Contribuie la evidența orelor de lucru și întocmirea tabelelor de pontaj.
• Asigură evidența nivelului de aprovizionare a buncherului cu mîncare pentru porcine.

Abilităţi:
• Capacitatea de a forma, motiva, monitoriza o echipă.
• Abilitatea de a urma şi implementa toate standardele de creştere a porcinelor.
• Persoană cu iniţiativă și nivel maxim de responsabilitate.
• Orientare spre rezultate pozitive, înţelegerea ciclului de producţie şi importanţa fiecărui segment de producere în parte.
• Studii medii agricole sau superioare.
• Experienţă în domeniul zootehnic de preferință.
• Cunoștințe minime a limbii engleze, dar nu e strict necesar.
• Cunoștințe minime în operarea calculatorului, dar nu e strict necesar.

Telefon:
+37368695988
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide