Risk-manager

Companie cu capital strain
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Cerinţe de bază:
•Studii superioare finisate, de preferinţă economice;
•Experienţă: minimum 2 ani in domeniul asigurărilor, experienţă în managementul riscurilor în domeniul financiar-bancar vă constitui un avantaj;
• Cunoştinţe temeinice in domeniul Control financiar, Control procese, Risk management în asigurări;
•Comunicare fluenta în limbile româna, rusa şi engleză;
•Competenţe şi aptitudini de utilizare PC ( Excel, Word, Outlook, PowerPoint etc.);
• Abilităţi manageriale şi organizatorice;
• Experienţă în managementul proiectelor.

Responsabilităţi principale:
•Dezvoltarea şi implementarea programului de management al riscurilor pentru a susţine strategia companiei şi a fi în conformitate cu cerinţele existente în domeniu;
• Dezvoltarea şi implementarea sistemelor, politicilor şi procedurilor pentru identificarea, colectarea şi analizarea informaţiilor referitoare la risc, atât separat cât şi pe baza agregată;
• Participarea la stabilirea limitelor de expunere la diferitele categorii de riscuri, asigurarea comunicării acestora şi monitorizarea personalului implicat în punerea în aplicare a procedurilor aferente;
• Dezvoltarea şi menţinerea unui sistem de raportare a expunerilor la risc şi a altor aspecte legate de riscuri de la nivelul compartimentelor către nivelele de conducere ierarhice;
• Colectarea şi evaluarea datelor privind riscurile atât din punct de vedere calitativ, cât şi calitativ;
• Revizuirea periodica a politicilor şi procedurilor privind managementul riscului;
• Întocmirea rapoartelor către organele de conducere.

Cei interesaţi pot transmite CV-urile la adresa de email: workinggrup@gmail.com

În CV indicaţi denumirea postului vacant

Toate CV-urile primite vor fi analizate. Vor fi contactaţi doar candidaţii care corespund cerinţelor.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide