Reprezentant vânzări aparatură medicală

SC X-LAB SOLUTIONS SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Grafic flexibil de munca
Candidatul ideal
Studii superioare absolvite, de preferinţă: medicină/chimie/biochimie/biologie/inginerie medicală;
Experienţă profesională: minim 1 an într-un post similar de vânzări;
Carnet conducere: categoria B (obligatoriu);
Limba engleză nivel: avansat;
Comportament şi atitudini:
 persoană sociabilă, dinamică, implicată; bun comunicator;
 capacitatea de a-și duce acţiunile la bun sfârşit;
 capacitate de adaptare organizaţională; gândire raţională; deschidere către nou;
 rezistenţă la stres/lucru cu termene limită;
 loialitate faţă de companie; integritate; onestitate;
 bun utilizator al computerului (obligatoriu: word și excel);
 necesitate permanentă de autoperfecţionare;
 dispus în a desfăşura 80% din timpul orelor de lucru pe teren.

Descrierea jobului:
Administrează şi dezvoltă portofoliului de clienţi alocați;
Crează noi oportunităţi de vânzări în zona alocată;
Desfăşoară continuu activitatea de vizitare a clienţilor potenţiali sau dobândiţi pentru a asigura dinamica de vânzări;
Susţine constant o activitate de comunicare adecvată cu clienţii, favorizând tranzacţiile de vânzări;
Realizează activitățile de prezentare, promovare, negociere şi vânzare a produselor în conformitate cu politicile comerciale ale companiei;
Reprezintă compania în piaţa de profil;
Sustine comunicarea cu brokerii vamali;
Se asigura de devamarea optima a marfii;
Se asigura de livrarea, in stare optima, a marfii catre clientii potenţiali sau dobândiţi;
Ajuta la instalarea & depanarea elementara a echipamentelor din piata, sub indrumarea colegilor din dep. service;
Urmăreşte realizarea planului propriu de vânzări (lunar, trimestrial, anual);
Redactează şi transmite ofertele de produse, servicii către clienții alocați sau dobândiți;
Generează rapoarte de activitate către superiori;
Furnizează informaţii despre cererea - oferta de pe piaţa;
Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi.

Beneficii:
Salarizare în funcţie de realizări;
Telefon, laptop și automobil de serviciu;
Evaluarea performanței la fiecare 12 luni cu posibilitatea majorării salariale;
Premii consistente oferite angajaților la început de an pentru activitatea din anul anterior în funcție de performanță;
Echipă tânără, colegi săritori/suport oferit noilor colegi de către întreaga echipă;
Posibilitate dezvoltare profesionala în cadrul echipei X-Lab Solutions.
Persoana de contact:
Andreea Ionita
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide