Receptioner/receptionistă

ICS,,Prime Capital''SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Se accepta fara experienta
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania financiară cu capital străin Prime Capital, specializată în oferirea împrumuturilor ipotecare şi pentru business, anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de Receptioner/Receptionistă

Cerințe și competențe specifice:
• studii superioare (economice, filologice sau științe ale comunicării);
• experienţă profesională anterioară în domeniul relațiilor cu clientela (constituie un avantaj);
• abilitați bune de comunicare și interactionare orientate catre client;
• abilităţi de operare PC;
• cunoașterea limbilor romană, rusa, engleză (constituie un avantaj);
• responsabilitate maximă și corectitudine;
• aptitudini organizatorice;
• persoană entuziastă, flexibila, energică și dornică de a se dezvolta.

Responsabilităţi generale:
• întimpină vizitatorii, recepţioneaza întrebările acestora;
• direcţioneaza vizitatorii și clientii companiei către persoanele corespunzătoare în funcţie de necesităţi, asigură acomodarea acestora în cadrul companiei;
• gestionează activitatea de front-desk a companiei;
• expediază, primeşte, sortează si /sau arhivează corespondenţa zilnică și o înregistrează în registrul intrari-ieșiri;
• preia apelurile telefonice și le direcționează în funcție de cererea interlocuitorului;
• oferă consultaţii telefonice şi /sau prin mail potenţialilor clienţi privind produsele Companiei;
• completează baza de date referitoare la clienții consultaţi;
• oferă suportul și asistența necesară angajaților companiei în activitațile administrative curente;
• menţine programe și calendare;
• organiză și confirmă intîlniri .

Compania oferă:
• ambianţă plăcută într-o echipă tânără şi dinamică;
• remunerare competitivă în corelație cu experiența și performanțele candidatului.

Persoanele interesate sunt învitate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail: hr@primecapital.md. In tema scrisorii menționați în mod obligatoriu denumirea postului pentru care candidati. Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care au trecut etapa de selecție a CV-urilor.

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide