QA Tester

I.S. Fiscservinform
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Scopul general al postului – titularul postului are rolul de a asigura testarea și documentarea proiectelor IT
Responsabilităţile:
- Asigurarea testării soluțiilor IT în termenii stabiliți;
- Elaborarea Planului de testare, scenariilor și metodelor de testare ;
- Elaborarea Procesului verbal de testare,Test-Case (cazuri de testare);
- Elaborarea testărilor automatizate;
- Comunică în procesul de eliminare de către dezvoltatorului de soft a erorilor identificate;
- Respectarea regulamentelor, instrucţiunilor şi altor documente de regim intern, precum şi de regim confidenţial;

Cunoştinţe necesare:
- Posedarea a limbii române și ruse;
- Limba engleză la nivelul citirii documentației tehnice;
- Asigurarea calităţii: respectarea standardelor industriale în privinţa calităţii produselor şi
serviciilor;
Cunoștințe la nivel avansat a bazelor de date (MsSql, MySql, Infromix, MsAcces);
- Cunoștințe la nivel avansat a internet-tehnologii: HTML, XML, XSD ,CSS, JavaScript;
- Cunoștințe la nivel avansat privind testarea soluțiilor soft utilizînd diferite tehnici, tipuri și metode de testare folosind diferite instrumente pentru testare;
- Cunoștințe la nivel mediu la unele din limbajele de programare: PHP,C ,C++, C#, .Net, Java;
- Securitatea accesului în reţea, securitatea datelor accesibile în reţea;
- Teoria şi practica sistemelor de baze de date, modalităţi de păstrare şi de acces la volume mari de date, tipuri de management;
- Concepte şi principii ale bazelor de date, prelucrarea tranzacţiilor şi transmiterea mesajelor;
- Internet: servere Web, servere de poştă electronică, “firewall”, alte servicii;
- Aplicaţii: “e-commerce”, “e-business”, “office”, produse antivirus, alte aplicaţii;
- Păstrarea securităţii reţelelor;
- Interfeţe grafice, principiile interfeţelor om-maşină;

Studii: superioare în domeniul Tehnologiilor Informaţionale.
Telefon:
022-822009
Persoana de contact:
sectia personal
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide