Programator C#/ ms .net

HR-Consulting (www.search4staff.com)
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania HR-Consulting (www.search4staff.com), la solicitarea clientului său, este în căutare de candidați pentru poziția de:

Programator C#/ MS .NET

Compania:
Una din primele bănci cu capital străin din Republica Moldova, membră a unui grup bancar internațional.

Misiune post:
Asigurarea dezvoltării, testării și implementării softurilor bancare

Responsabilități:

● Completează documentul intern de dezvoltare cu specificații tehnice
● Scrie codul sursă, corectează și documentează programele și aplicațiile noi sau existente
● Verifica dacă versiunile lansate în producție reflectă modificările așa cum au fost programate, testate și aprobate
● Se asigură că rezultatele programării sunt în concordanță cu cerințele funcționale și operaționale ale soluției
● Investighează problemele programului și colaborează la colectarea și analizarea informațiilor pentru dezvoltarea și modificarea aplicațiilor
● Oferă asistență la implementarea schimbărilor în versiunile lansate în producție
● Asistă la proiectarea și realizarea de programe informatice prin crearea de scheme logice, pregătind date de test, programe de corectare și testări
● Testează riguros programele înainte de trecerea în faza de testare
● Urmărește realizarea indicatorilor de performanță stabiliți împreună cu șeful ierarhic superior

Cerințe față de candidat:
● Studii superioare in domeniul Tehnologii Informaționale
● 1+ ani experiența de programare in C#/ MS .NET
● Cunoștințe în dezvoltarea Web Services, WCF, ADO.NET,ASP.NET, Entity Framework
● Cunoștințe în MSSQL
● Va fi un plus experiența in XML, XSD
● Experiență de utilizare Visual Studio, sau a unui alt instrument de dezvoltare
● Experiență în CVS, TFS - avantaj
● Limba engleză - nivel tehnic
● Limba română – fluent

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa companiei HR-Consulting (www.search4staff.com), poșta electronică: an40@search4staff.com, cu stipularea codului poziției C#.

Pentru detalii telefonați: +373 60 190902, +373 22 876556.
Telefon:
060190902
Persoana de contact:
Site:
Fax:
022-876556
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide