Motion designer

KiddoBooks Publishing
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: De la 600 Până la 700 USD
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dispuși să angajăm refugiați
Titlu post: Motion Designer - Content pentru copii

Responsabilitati principale:

Crearea de animatii si elemente grafice in miscare pentru video-uri educationale, divertisment si alte tipuri de continut destinate copiilor.

Dezvoltarea de personaje si ilustratii pentru a fi integrate in videoclipuri si alte materiale de marketing.

Colaborarea cu echipa de creatie pentru a dezvolta concepte si povesti atractive pentru copii.

Asigurarea calitatii si a consistentei design-ului, precum si a respectarii standardelor de brand pentru produsele digitale.

Participarea la procesul de editare video, integrand animatii si alte elemente grafice in post-productie.

Gestionarea propriului program de lucru si prioritizarea sarcinilor pentru a asigura livrarea la timp a proiectelor.

Monitorizarea tendintelor si evolutiilor in design-ul digital pentru a fi mereu la curent cu cele mai noi tehnologii si tendinte.

Cerințe:

Experienta anterioara in design-ul digital si animatie, cu focus pe continut pentru copii.

Cunoasterea software-ului de animatie precum Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Adobe Illustrator si Photoshop.

Cunoasterea principiilor de design si de animatie, cum ar fi teoria culorilor, compozitia vizuala, animatia 2D si 3D, tipografia si timing-ul.

Capacitatea de a colabora eficient cu membrii echipei de creatie si de a aborda feedback-ul in mod constructiv.

Abilitatea de a livra proiecte de calitate la timp si de a lucra intr-un mediu rapid si dinamic.

Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat este un plus.
Telefon:
061036220
Persoana de contact:
Ovi Garconita
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide