Monitori ai finanțării partidelor politice în Anenii Noi, Stefan Vodă, Soroca, Telenești, Ialoveni, Rîșcani, Cantemir, Hîncești, Dondușeni și Nisporeni

Asociația Promo-LEX
Oraș: Anenii Noi
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca partiala / Cumul
Asociația Promo-LEX anunță concurs de angajare pentru poziția de Monitor al finanțelor partidelor politice la nivel raional în raioanele Anenii Noi, Ștefan Vodă, Soroca, Telenești, Ialoveni, Rîșcani, Cantemir, Hîncești, Dondușeni și Nisporeni (câte o persoană în fiecare raion).

Termeni și condiții
Monitorii vor presta în perioada februarie-martie 2018 (durata contractului - 1 lună) servicii de monitorizare a finanțelor partidelor politice.

NOTĂ: Pe viitor, Asociația Promo-LEX ar putea continua cooperarea cu persoanele selectate și în cadrul altor proiecte.

Candidați eligibili
În cadrul concursului pot participa persoanele care au domiciliul/reședința în unul din raioanele enumerate. Candidații pot fi reprezentanți ai societății civile sau lideri de opinie, cetățeni activi interesați de promovarea transparenței finanțelor partidelor politice și a activismului civic în general.
Funcționarii publici, persoanele angajate în cadrul administrației publice locale şi/sau membrii partidelor politice NU pot participa în cadrul acestui concurs!

Cerințe față de candidați
• Domiciliu/reședință sau loc de trai în raionul pentru care a aplicat;
• Non-partizanat politic (candidații nu pot fi membri/activiști ai partidelor politice/mișcărilor social-politice);
• Studii în domeniul juridic, științe politice, economic, social, educațional, APL, media etc.;
• Experiență de muncă de cel puțin 2 ani, preferabil în domeniile indicate mai sus;
• Abilități de interacțiune şi comunicare cu diverși actori sociali (partide politice, autorități ale administrației publice locale și centrale, administrația electorală, ONG, mass-media etc.) va constitui un avantaj;
• Abilități de a lucra independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp;
• Cunoașterea avansată a limbilor română şi rusă. cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
• Utilizarea calculatorului (MS Office – Word, Excel, Internet, e-mail, rețele sociale – Facebook, Odnoklassniki, VKontakte etc.) la nivel intermediar spre avansat este o abilitate obligatorie;
• Acces constant la calculator și Internet;
• Rezistentă la stres;
• Responsabilitate și punctualitate;
• Integritate și discreție profesională.

Responsabilități generale
• Identificarea reprezentanților filialelor teritoriale ale partidelor politice din aria de responsabilitate;
• Vizite de monitorizare la oficiile regionale ale partidelor politice din aria de responsabilitate;
• Intervievarea/chestionarea reprezentanților/delegaților oficiali ai partidelor politice din organizațiile teritoriale;
• Raportarea calitativă și prezentarea în termen a chestionarelor completate;
• Respectarea metodologiei de monitorizare;
• Participarea la un seminar de instruire şi/sau evaluare pentru prezentarea metodologiei de monitorizare;
• Semnarea şi respectarea Codului de Conduită a monitorilor Promo-LEX;
• Alte sarcini delegate de Asociație, relevante funcției anunțate pentru concurs.

Candidații vor prezenta dosarul de aplicare care va conține următoarele documente:
1. Curriculum Vitae (CV);
2. Completarea online a “Chestionarului de angajare a Monitorilor” - https://goo.gl/NXvvXM

Dosarul de Aplicare trebuie completat în limba română şi expediat prin email la adresa angajare@promolex.md cu mențiunea “Pentru poziția de Monitor”.

DATA LIMITĂ pentru depunerea dosarelor candidaților: 23.12.2017, ora locală 12:00.

Persoana de contact: Chebeș Cristina, Coordonator de Rețea – mob.: 069350474.

Evaluarea dosarelor se va efectua în 2 etape: la prima etapă, dosarele vor fi analizate sub aspectul corespunderii candidaturilor cu cerințele stipulate mai sus în baza CV şi chestionar; cea de-a doua etapă va consta în intervievarea persoanelor pre-selectate.

La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate.

Misiunea Asociației Promo-LEX este de a contribui la dezvoltarea democrației în Republica Moldova, inclusiv în regiunea Transnistreană, prin promovarea şi apărarea drepturilor omului, monitorizarea proceselor democratice şi consolidarea Societății Civile. Asociația Promo-LEX este o organizație non-guvernamentală, apolitică și nonprofit, înregistrată la Ministerul Justiției la 19 iulie 2002 și îşi desfășoară activitatea pe întreg teritoriul Republicii Moldova.
Telefon:
069350474
Persoana de contact:
Cristina Chebeș
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide