Medic veterinar (cresterea găinilor pentru producția de ouă)

Grup de Companii
Oraș: Soroca
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dispuși să angajăm refugiați
Cerințe:
- Diplomă de licență în Medicină Veterinară;
- Experiență de lucru într-o fermă de păsări;
- Cunoașterea bunelor practici de gestionare a sănătății animalelor în fermele de păsări;
- Cunoștințe solide în domeniul bolilor aviare și tratamentelor corespunzătoare;
- Capacitatea de a efectua diagnostice precise și de a implementa planuri de tratament eficiente;
- Familiaritate cu reglementările și standardele de igienă și siguranță în domeniul avicol;
- Flexibilitate și disponibilitate pentru a interveni în cazuri de urgență;
- Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă.

Condiții:
- Program de dezvoltare profesională și traininguri personalizate;
- Un mediu de lucru dinamic și provocator în domeniul zootehnic;
- Posibilitatea de a contribui semnificativ la succesul afacerii;
- Un salariu competitiv și oferirea unei locuințe în caz de necesitate;

Responsabilități:
- Efectuarea de controale regulate asupra stării de sănătate a găinilor;
- Monitorizarea semnelor de boală și intervenția rapidă pentru a preveni răspândirea afecțiunilor;
- Realizarea diagnosticelor precise și administrarea tratamentelor necesare;
- Aplicarea măsurilor preventive pentru a minimiza riscul de îmbolnăvire;
- Asigurarea administrării corecte și la timp a vaccinurilor;
- Supervizarea măsurilor de igienă și biosecuritate în fermă;
- Instruirea personalului cu privire la practicile de igienă și manipulare corectă a animalelor;
- Elaborarea rapoartelor periodice privind starea de sănătate a efectivului;
- Lucrul îndeaproape cu managerii fermei și cu restul echipei pentru a asigura o bună gestionare a efectivului.
Telefon:
061199992
Persoana de contact:
Daniela
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide