Manager vinzari

SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Manager vînzări (produse din inox)

Condiții:
- Program de muncă: Luni – Vineri de la 8:30 pînă la 18:00, Sîmbătă de la 8:30 pînă la 13:00
- Pachet social deplin
Scopul angajării unui astfel de salariat:
- Creşterea bazei de date a clienţilor- cumpărători;
- Sporirea vânzărilor companiei;

Sarcinile de bază:
- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti autohtoni şi straini;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- urmarirea realizarii planului de vanzari (zilnic, săptămînal, lunar, trimestrial, anual);
- participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
Sarcini şi îndatoriri specifice:
- stabileste si participa la intalnirile cu clientii (deservirea clienţilor în magazinul companiei);
- intocmeste documentatia premergatoare vînzării, întalnirilor;
- redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa finisarea vînzărilor;
- întocmeste documentele comerciale;
- înregistreaza la zi miscarile de stocuri in fisele de magazie si le preda departamentului contabilitate.
* Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa în domeniul tehnic constituie un avantaj (schiţarea/proiectarea construcţiilor metalice)!
Responsabilitati ale postului:
- raspunde pentru calitatea deservirii clientilor;
- raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
- este responsabil de intocmirea documentelor de transport-marfa conform normativelor;
- raspunde pentru modul in care se elibereaza marfa (doar pe baza documentelor fiscale).
Autoritatea postului:
- participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
- urmareste derularea si finalizarea vînzărilor.

Înurajăm toţi candidaţii care nu au o experienţă de lucru, dar sunt siguri că pot obţine succese mari să aplice CV-ul cu o fotografie la adresa de e-mail: resurseumane.inox2014@mail.ru cu specificarea obligatorie pentru functia -Manager vînzări.
www.inoxplus.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide