Manager regional în republica moldova

Unifer LLC
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Suntem o companie internațională de cercetare în domeniul nutriției și biostimulării plantelor cu sediul în Germania. Pentru stimularea businessului în Europa de Est și Asia Centrală, căutăm agronomi excelenți pentru echipele noastre de consultanți și manageri de vânzări.

Studii: superioare agricole

Experiență de muncă: minimum 3 ani

Experiență profesională:
- Sunteți agronom la o întreprindere agricolă de câțiva ani sau manager de vânzări la o companie de distribuție agricolă, sau un tânăr cercetător curios la o instituție agricolă.
- Aveți cunoștințe și experiențe deosebite în domeniul nutriției, biostimulării sau protecției plantelor. Cunoașterea sistemelor moderne de protecție a plantelor este un avantaj.
- Dacă sunteți doctor în științe agricole cu tema de disertație ce are legătură cu biotehnologia, protecția plantelor sau nutriția, aceasta va avea un avantaj semnificativ.
- În secolul XXI, sunt obligatorii abilitățile informatice excelente: posedarea PC (Word, Excel), capacitatea de a lucra liber pe internet și cu rețelele de socializare.
- Posedarea capacităților de executare, însoțire a testelor științifice și practice ale produselor și tehnologiilor din domeniu, inclusiv evaluarea rezultatelor.
- Capacitatea de a scrie articole pe teme agronomice în presa profesională.
- Cunoașterea limbilor străine (engleză sau germană) este un avantaj, creează perspective suplimentare pentru dezvoltarea viitoarei cariere într-o companie internațională sau proiecte internaționale.

Aptitudini și competențe personale:
- Calități cheie: inițiativă, punctualitate, fiabilitate, onestitate, loialitate.
- Sunteți un organizator minunat, cu un nivel cultural și educațional ridicat.
- Sunteți responsabil, conștiincios, pregătit să lucrați independent și în echipă.
- Sunteți intenționat și rezistent la stres, organizați, respectați un stil de lucru sistematic și structurat.
- Sunteți un bun comunicator, știți să lucrați cu audiențe mari (seminare, conferințe).

Atribuții și responsabilități funcționale:
- Sunteți un reprezentant al intereselor unei companii dinamice din Republica Moldova, principala sarcină este de a crea cerere pentru un produs de înaltă calitate, formarea unei opinii despre inovația companiei însăși din partea producătorului agricol;
- Sunteți responsabil pentru rezultatul afacerii cu principalii clienți / distribuitori ai companiei noastre din țară;
- Sunteți responsabil pentru marketing în țară:
• efectuarea cercetărilor de marketing în regiune, studierea cerințelor potențialilor clienți și analiza dezvoltării pieței;
• planificarea, întreținerea și evaluarea rezultatelor testărilor științifice și practice a produselor, inclusiv a câmpurilor demo cu clienții și instituțiile agricole;
• implementarea de instruire eficientă a produselor, seminare, consultări și servicii agronomice pentru consumatorii noștri: importatori / distribuitori, producătorii agricoli, oameni de știință, precum și instituții de consultanță agricolă private și de stat;
• redactarea, editarea articolelor științifice, cataloage, broșuri și alte materiale promoționale;
• participarea periodică la actualizarea site-ului web al companiei;
- Sunteți gata să conduceți 60.000 - 70.000 km pe an și să lucrați pe teritoriul responsabilității dvs., pentru a oferi sprijin și cooperare cu reprezentanții regionali ai distribuitorilor și pentru a servi utilizatorilor finali importanți și / sau potențiali ai produselor noastre.
Compania oferă:
- Ocuparea forței de muncă stabilită normativelor și legilor Republicii Moldova;
- Salariul dvs. inițial depinde de experiența și cunoștințele profesionale. Nivelul salariului poate fi de la
14.000 la 30.000 lei.
- În plus, în funcție de rezultatele de afaceri ale companiei și de nivelul de realizare a propriilor obiective,
este oferit un „bonus pentru realizări” anual, în valoare de până la șase salarii lunare;
- Asigurare de sănătate;
- Mașină de serviciu și convorbiri telefonice asigurate.

Detalii de contact:
Dacă sunteți interesat să deveniți membru al echipei noastre, vă rugăm să trimiteți CV dvs. detaliat pe adresa e-mail imiskova@unifer.de, cu următoarele atașamente:
1. O scrisoare de întâmpinare în care argumentați de ce candidatura dvs. îndeplinește perfect cerințele pentru această poziție în companie. De asemenea, indicați perioada în care puteți începe să lucrați și nivelul preconizat de salariu;
2. Rezumat;
3. Copia diplomei universitare și a altor certificate, dacă există;
4. Dacă este disponibil, scrisori de recomandare sau contacte ale angajatorilor precedenți.

Dacă aveți întrebări suplimentare, nu ezitați să ne contactați telefonic:
+373 61113077 Alexandru
Persoana de contact:
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide