Manager logist-transport maritim și terestru (fcl)

Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Via Multima-Moldova S.R.L. este membră a holdingului Global Transport Investments începând cu anul 2000. Datorită partenerilor strategici oferim o gamă complexă de servicii de transport și logistică a mărfurilor importate și exportate în Moldova în containere și în întreaga lume. Transportarea are loc pe cale aeriană, terestră, maritimă sau feroviară.

Responsabilități:

-Identificarea noilor clienți utilizând diverse metode: din resursele interne ale companiei, prin participarea la diverse expoziții, licitații, alte surse;
-Negocierea condițiilor contractuale cu clienții, cât și menținerea relațiilor cu partenerii noi și cei existenți;
-Elaborarea traseelor optime și calculul consturilor de transportare;
-Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor în containere în trafic combinat maritim și terestru, FCL (full container load).

Cerințe:

-Studii superioare cu profil economic;
-Experiență în domeni minim 2 ani;
-Cunoașterea limbilor străine: română și rusă nivel avansat, engleză - minim B2;
-Cunoștințe avansate de operare cu programele MS Office, cunoștințe de bază 1C;
-Permis de conducere: va constitui un avantaj.

Beneficiile oferite:

-Salariu motivant + bonusuri;
-Tichete de masă;
-Posibilitatea utilizării automobilul companiei pentru deplasarea la clienți;
-Echipă energică și diverse activități interactive în cadrul companiei;
-Program de lucru: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
­-Angajare oficială + pachet social deplin;

Vino în echipa noastră, expediază CV-ul la adresa electronică: hrviamultima@protonmail.com și te vom contacta.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide