Manager in asigurari

ASTERRA GRUP
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Persoana angajată va fi responsabilă de supravegherea și ghidarea a 3-4 operatori (specialisti in asigurari) din subordine, precum și deservirea clientilor in vederea intocmirii contractelor de asigurari, evidența contractelor de asigurare, introducerea contractelor de asigurare in 1C precum si alte indatoriri adiacente postului.
EXPERIENȚA IN DOMENIUL ASIGURĂRILOR CONSTITUIE UN AVANTAJ.
Responsabilități:
- comunicarea eficienta cu clienții si intermediarii in asigurări;
- generarea rapoartelor periodice si a celor non-standard;
- monitorizarea rezultatelor;
- procesarea si înregistrarea corecta a documentațiilor;
- efectuarea inspecțiilor riscurilor preluate în asigurare, în limitele competențelor acordate prin normele interne;
- analiza solicitărilor clienților, întocmirea ofertelor de asigurare și finalizarea procesului de vânzare prin emiterea polițelor de asigurare, în limitele competențelor acordate prin normele interne;
- menținerea legăturii cu clienții, acordându-le asistenta necesară pe durata colaborării cu aceștia;
- identificarea oportunităților ce apar, menținând o atenție sporită la evoluția pieței asigurărilor;
- gestionarea activa a portofoliului de clienți existent.
Cerințe:
- studii superioare economice/juridice;
- cunosterea limbilor: română, rusă, (limba străină (engleza) constituie un avantaj);
- experiență de activitate în sectorul financiar/bancar/asigurări – constituie un avantaj;
- bune cunoștințe de operare PC: Word, Excel, Power Point, etc.;
- Experiență: cel puțin 1 an de experiență în contabilitate/finanțe, inclusiv experiență în lucrul cu sistemele contabile de evidență (de ex. 1C:7, 1C8.2.).
Altele:
- Abilități de a lucra independent fără supraveghere și ghidare permanentă.
- Capacitate de analiză și control.
-persoană pozitiva, atentă la detalii, cu bune abilități de planificare, organizare și comunicare, aptitudini de negociere și convingere;
- orientare spre rezultate și capacitate de gestionare a problemelor;
- deținerea carnetului de conducere (categoria B) constituie un avantaj;
- cunoașterea pieței asigurărilor și a produselor de asigurări constituie un avantaj.
Persoanele interesate sunt rugate sa trimită CV-ul la adresa de e-mail: insotit de o poza recenta la : office@asterra.md cu indicarea funcției.
Persoana de contact:
ANA
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide