Manager de vânzari servicii IT

SRL DATA DRIVE
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
CERINȚE:
- studii superioare în economie, afaceri, IT;
- cunoașterea limbii engleze scris-vorbit fluent;
- experiență de minim 1 an în managementul direct sau indirect al agenților de vânzări;
- experiență dovedită în roluri ce presupun interacțiunea cu clienții;
- cunoașterea PC la nivel avansat;
- persoană serioasă, cu inițiativă și abilități de comunicare, capabilă să își atingă obiectivele stabilite, bun coordonator;
- capacitate de a rezolva rapid problemele;
- abilități analitice și conceptuale foarte bune;
- interes pentru maxima satisfacție a clienților interni și externi;
- disponibilitate la program prelungit și rezistență la stres.

RESPONSABILITĂȚI:
- planificarea și organizarea promovării și vânzării produselor și serviciilor companiei pe piața internă și externă (SUA);
- urmărește implementarea strategiilor și planurilor de vânzare și îndeplinirea obiectivelor de vânzări;
- contactează noi clienți și le prezintă propuneri concrete de colaborare;
- consultarea clienților privind produsele şi serviciile promovate;
- urmărește evoluția piețelor interne și externe, identifică nevoile și așteptările clienților cu scopul de a trasa atât strategia de vânzări, cât și strategia de dezvolare a produselor/ serviciilor, care răspund sau chiar depășesc așteptărilor clienților;
- analizarea preţurilor practicate pe piaţă pentru domeniul de activitate şi realizarea de propuneri fundamentale de modificare a preţurilor practicate de companie;
- elaborează proceduri de lucru pentru departamentul coordonat;
- coordonează, îndrumă și controlează modul de organizare și desfășurare a activității agenților de vânzări, astfel încât să asigure utilizarea eficientă a timpului de lucru;
- identifică nevoile de instruire ale personalului din subordine și asigură formarea profesională continuă a acestuia;
- răspunde de menținerea, în cadrul departamentului, a unui climat favorabil îndeplinirii sarcinilor de lucru;
- respectarea prevederilor normative interne stabilite de companie.

OFERIM:
- salariu foarte atractiv;
- oportunități deosebite de dezvoltare profesională în domeniul IT;
- toate instrumentele de lucru necesare;
- locație convenabilă a biroului în sectorul Rîșcani, str. Al. Russo, 15.

Dacă sunteți interesat/ă de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email hrdatadrivemd@gmail.com. Doar candidaţii selectaţi, vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Persoana de contact:
HR Data Drive
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide