Manager clienți cheie (key account manager)

NGM Company SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Выберите график работы
NGM Company S.R.L este în căutare de un membru al echipei în post de Manager clienți cheie (Key Account Manager) în domeniul en-gross.

Obiectivele principale:
Scopul general al acestei poziții este de a dezvolta strategiile pentru clienții cheie, în conformitate cu politica companiei și strategia de vânzări și marketing.

Responsabilități:
- Identificarea și analizarea partenerilor și sectoarelor
cheie potențiale pentru afacere;
- Selectarea strategiilor potrivite pentru clienți din
sectoare cheie;
- Construirea, dezvoltarea și menținerea unor relații
profitabile și de lungă durată cu clienții cheie;
- Vinderea produselor și serviciilor din portofoliul
companiei către clienți;
- Menținerea relațiilor cu clienții existenți, urmărind
furnizarea la standarde calitative înalte a serviciilor
contractate de către aceștia;
- Monitorizarea derulării contractelor cu clienții alocați
sau aduși în portofoliu;
- Negocierea și semnarea contractelor delegate de
superiorul ierarhic;
- Reprezentarea companiei în relația cu parteneri
externi și interni.

Cerințe:
- Experiență de lucru în vânzări B2B minim 2 ani.
- Studii superioare în domeniul economiei.
- Vorbire fluentă în limbile română și rusă, engleza –
nivel conversațional.
- Abilități avansate de comunicare cu clienții.
- Abilități de negociere.
- Rezistență la stres și flexibilitate.
- Permis de conducere (nu e obligatoriu).

În schimb, oferim:
- Ambianță prietenoasă;
- Oportunități de creștere personală și profesională;
- Oportunități de creștere în carieră într-o companie
modernă;
- Mediu de lucru tânăr, pozitiv și stimulant;
- Salariu stabil și competitiv;
- Compensare combustibil;
- Telefon de lucru cu abonament de comunicare
mobilă și internet.

Toate informațiile furnizate vor fi tratate drept strict confidențiale.
Persoanele interesate rugăm să expedieze CV la adresa de e-mail: office@ngm.md
Telefon:
068777435
Persoana de contact:
Iuliana
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide