Manager clienti (account manager)

ServicePlus
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Service Centru «ServicePlus» lider pe piata republicii Moldova, ofera clientilor sai servicii complexe de asistenta, intretinere si reparatie a produselor tehnice complexe de uz casnic.

Descrierea postului:
• Cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi oportunităţi;
• Urmarirea surselor de informare cu privire la licitatii pentru proiecte IT si pregatirea dosarelor de ofertare;
• Vanzarea de solutii complexe IT: hardware, software, BPO;
• Administrarea si analiza bazei de clienti, fidelizarea clientilor existenti;
• Atragerea de noi clienti, pregatirea, desfasurarea si analiza contractelor cu potentialii clienti;
• Stabilirea strategiei de pret pentru oferta, sustinerea si negocierea ofertei;
• Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
• Elaborarea de raportari periodice privind atingerea obiectivelor stabilite.
Cerinte fata de candidat:
• Abilitati native de a comunica si persuasiune;
• Aspect profesional propriu mediului business;
• Foarte bune abilitati de operare cu tehnica de calcul;
• Cunostinte de retelistica, hardware, software, telecomunicatii;
• Experienta in domeniu – minimum 2 ani.
Calitati personale:
• Gandire elastica: intelegerea usoara a mediului de business in IT, a solutiilor noi si a aplicabilitatii acestora (sector public, sector financiar, piete emergente);
• Foarte bun comunicator, ambitios, pragmatic dar si cu inteligenta emotionala;
• Spirit de echipa;
• Amabil, serios, punctual si responasabil.
Compania oferă:
• Pachet salarial motivant;
• Pachet social;
• Bonusuri in functie de performantele obtinute;
• Program "full time" (luni-vineri 8:30-18:30)
• Posibilitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti si o companie competitiva, tanara, in plina ascensiune;

Persoanele interesate de aceasta oferta sunt rugate sa expedieze CV-ul cu indicarea functiei pe adresa de e-mail: cv-uri@serviceplus.md.
Nota : vor fi contactate doar persoanele selectate.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide